GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-08-2020 09:43   Güncelleme : 22-08-2020 09:43

102 gün aradan sonra açıldı

Ülkü ocakları uzun bir aradan sonra tekrar açılıyor. Devlet Bahçelinin talimatıyla görevden alınan bazı yöneticiler olmuştu. Tekrar atama gerçekleştirilen Kayseri Ülkü Ocakları hizmet için geri dönüyor.

102 gün aradan sonra açıldı

Grup Yorum Üyesi İbrahim Gökçek’in hayatını kaybetmesinin ardından cenazenin Kayseri'ye getirilmesi halinde izin vermeyecekleri yönünde açıklamalar yapan Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Turan, 10 Mayıs 2020 tarihinde görevden alınmıştı.

İkinci bir emre kadar kapatılmıştı
Konuya ilişkin açıklama yapan MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, kararın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından verildiğini ve ikinci bir emre kadar kapatıldığını duyurmuştu.
Görevden alınan Turan, ise yaşanan bu gelişmenin ardından “Kıymetli büyüğümüz Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin emriyle Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı görevim sona ermiştir. Bundan sonra da bir ülkücü olarak liderimizin emrine olmaya devam edeceğim. Kamuoyuna duyurulur” ifadelerini kullandı.

Yeni başkan Ali Çelik
İşte aradan geçen 102 günün ardından Kayseri Ülkü Ocaklarına atama yapıldı. Ülkü Ocakları Genel Merkezinden yapılan açıklamada, “Ülkü Ocakları Genel Başkanımız sayın Ahmet Yiğit Yıldırım tarafından Kayseri Ülkü Ocakları Başkanlığına Ali Çelik atanmıştır. Yeni görevinde başarılar diler, geçmiş dönemlerde Kayseri Ülkü Ocakları başkanlığı yapan tüm Ülküdaşlarımıza da teşekkür ederiz.” denildi. Yeni Başkan Çelik de yeni görevini devraldı.