EKONOMİ
Giriş Tarihi : 02-01-2021 06:08   Güncelleme : 02-01-2021 00:24

2 Ocak altın fiyatları

Yeni yılda altın fiyatları düşüşe geçti. Altın fiyatlarında son durum.

2 Ocak altın fiyatları

Yeni yılda altın fiyatları düşüş yaşamaya devam ediyor. Yatırımcıların gün gün takip ettiği altın fiyatlarında son durum araştırılmadan geçilmiyor. 2 Ocak altın çeşitlerinde son durum.

Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 1 yıldır hareketli bir grafik içerisinde olan altın, Ağustos ayında zirve rakamlarını görmüş, bu yükselişini Kasım ayına kadar kademeli olarak sürdürdü. Sonrasında gelen ABD seçimleri ve olumlu yöndeki aşı haberleri altın fiyatları üzerindeki düşüşün en büyük etkenleri olmuştu. Yeni yıl ile birlikte altın fiyatlarında yaşanan hareketlilik yatırımcısından birikimcisine pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Kapalıçarşı'dan altın fiyatları ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Yatırımcılar bu kapsamda altınlarını değerlendirmek üzere canlı ve güncel rakamlar üzerindeki iniş ve çıkışları anlık olarak takip ediyor. Gram altın geçen haftayı 458 TL ile kapatırken, yılın ilk hafta sonu inişe geçerek 453 TL olarak işlem gördü.

ALTINDA SON DURUM
Yatırımcılar tarafından güvenilir liman olan altın, araştırılmadan alınmıyor. Söz konusu altın olunca en doğru zamanı bekleyen yatırımcılar, altın fiyatlarını merak ediyor. 2 Ocak altın fiyatlarını merak edenler yılın ilk günlerini fırsata çevirmeye çalışıyor. Çeyrek altın yükselişe geçmeye başlarken günün ilk saatlerinde gram altın fiyatı alışta 453, 57 TL iken, satışta 453,68 TL olarak geçiyor. Çeyrek altın alışta 736,80 TL iken, satışta 750,40 TL,  Yarım altın alışta 1.473,20 TL iken satışta 1.496,60 TL olarak sunulmaktadır.