GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-12-2020 11:30   Güncelleme : 10-12-2020 11:30

2020 yılında en çok merak edilen kişiler

2020 yılı araştırmalarda en çok merak edilen isimlerin listesi Google tarafından açıkladı.

2020 yılında en çok merak edilen kişiler

Birçok olumsuzlukla hayatımızı etkilemeye devam eden 2020 yılı sadece dünyada değil ülkemizde tedbirler aldırarak özgürlüğümüzü kısıtladı. Yaşanılan bu olaylar nedeniyle an be an gündemi araştıran Türk halkı, en güvenilir araştırma yeri olarak interneti seçti. Araştırmalarda en çok merak edilen isimlerin listesi görenler tarafından şaşılmayacak durumda. İşte bu araştırmalar sırasında en çok hangi isimler arandı, 2020 yılı en çok araştırılan bu verileri Google açıkladı.

Büyük umut ve mutlulukla başladığımız 2020 yılı, istediğimiz gibi gitmedi. Yaşanılan sağlık sorunlarıyla tedbirler alınarak hayatımızın kısıtlanması bizi araştırmalara sürükleyerek birçok olay ve kişiler araştırıldı. Bu araştırılmalar doğrultusunda her gün Covid-19 virüsü hakkında açıklamalar yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ilk sırada araştırılan kişi oldu. Yaşadığı sağlık sorunları yüzünden istifa eden Hazine ve Maliye Bakanı, vatandaşlar arasında en çok araştırılan ikinci kişi olarak listede yer aldı. Covid-19’un ülkemize girmesinin ardından çocuğunu kaybeden Ebru Şallı gündemden düşmeyerek araştırılan üçüncü kişi oldu. Araştırmaların dördüncü sırasında cinsiyet değiştiren dünyaca ünlü Ellen Page girerek, yaşadığı değişimle bir hayli Türk halkı tarafından dikkat çekti. Alaattin Çakıcı konuşmalarıyla gündemden düşmeyerek araştırmada beşinci sırada yer aldı. Futbol dünyasının konuşulan isimlerinde Fatih Terim koronavüris’e yakalanmasının sevenlerini üzdüğünü ve araştırmalarda çok arakan isim olarak altıncı sırada yer aldığı görüldü. Ekonominin çalkantılı oldu bir dönemde sağlık sorunları yüzünden istifa eden Berat Albayrak’ın yerine atanan Lütfü Elvan araştırılan kişilerin arasına girerek Türk halkının odak noktasında yer aldı. 2020 survivor yarışmanın içerisinde yaşanılan olaylardan dolayı gündeme gelen Sercan yıldırım, Lütfü Elvandan sonra araştırılan kişi olarak listede ismi geçti. Şarkılarıyla sevilen isimlerden olan Halil Sezai komşusuna karşı şiddet uygulayarak tepki alması merak edilen kişiler arasına girdi.

2020 yılı en çok merak edilen kişi listesinde ilk on kişilik listeye Nihat Hatipoğlu’da girdi. Dini konularla her ramazan iftar soframızı şenlendiren Nihat Hatipoğlu, Koronavirüs hastalığına yakalandığını duyan sevenleri tarafından internette aranan kişi oldu.

2020 yılında en çok aranan kişileri şu şekilde;

Fahrettin Koca

- Berat Albayrak

- Ebru Şallı

- Ellen Page

- Alaattin Çakıcı

- Fatih Terim

- Lütfi Elvan

- Sercan Yıldırım

- Halil Sezai

- Nihat Hatipoğlu