SAĞLIK
Giriş Tarihi : 15-08-2020 12:55   Güncelleme : 15-08-2020 12:55

5 günde 5 kilo ver mucize kür

Deniz sezonunun açılması, bütün kış biriken ve kat kat kıyafetlerin altında saklanan fazla kiloların bir an önce verilebilmesi için zayıflama, diyet ve sporla fit olma telaşını başlattı. Bu süreci hızlandırmak, daha kısa sürede daha fazla yağ yakmak istemez misiniz? Yağ yakıcı doğal kür tariflerini sizin için derledik.

5 günde 5 kilo ver mucize kür

En etkili ve hızlı zayıflama kürleri arasında olan mucize su diyeti istediğin kiloya ulaşmanızı sağlıyor. Zencefil, salatalık suyu, nane suyu ve limon suyundan oluşan ve 5 günde 5 kilo vermenizi sağlayacak sağlıklı bir bitkisel karışım ile hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vereceksiniz.

Fazlalıklarından rahatsız olanlar, kilo vermek isteyenler özellikle spor ve ya egzersiz yapmadan kilo vermek isteyenlerin imdadına yetişecek bir birinde muhteşem kürleri sizler için derledik. Hem kilo verecek hem de ödemlerinizden kurtulmanızı sağlayacak, 5 günde 5 kilo vermenize neden olacak mucize su diyetinde yer alan besinleri ve özellikleri şöyle sıraladık;
Su
Hakkında fazla söze gerek yok. Su olmazsa olmaz. Diyetlerde negatif kalori etkisi vardır. Günlük olarak içilen her yarım litre su, 50 kalori harcanmasını sağlamaktadır. Günlük 2.5 litre soğuk su içerek 250 kalori yağ yakabilirsiniz.

Zencefil
Mide ve bağırsak sularına etki ederek sindirim esnasında daha fazla yağ yakılmasını ve enerji harcanmasını sağlar. Kalori kaybını hızlandırır. Günlük 50 gram zencefil tüketmek yeterlidir.

Nane
Açlığı yatıştırır. Mentol içeren sakızlar bile iştah kapatır. Ayrıca metabolizmayı ve sindirimi hızlandıran safra salgısı üretimini destekler.

Salatalık
Bağırsak temizleyici ve idrar söktürücü olarak bilinir. Ayrıca bedensel toksinleri atıcı ve yağ yakıcı bir besindir. Bağırsak mukozasını artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir. 

Limon
Sindirim sisteminizi hızlandırır. Kan dolaşımını artırır. En iyi zayıflatan bitkilerden biridir. Yağların parçalanmasına ve vücuttan atılmasına yardımcı olur. Diyet sürecini destekler.

Nasıl uygulayacağız
İlk kural günde 2.5 litre su içmek. Günde 6 kez ve her seferinde 3 bardak su içmeniz bu diyet için yeterlidir. 1 tatlı kaşığı nane, 1 yemek kaşığı limon suyu, ve 1 yemek kaşığı zencefili kaynatarak çay yapmanız ve günde 2  bardak tüketmeniz gerekmektedir. Yemeklerden yarım saat önce içeceğiniz bu karışım, detoks etkisi yaratarak toksinleri atmanızı sağlayacak. 

Su çok önemli
Su içmek sindirim sistemi sakinleştirip düzenler, yağ yakımı için hazırlık aşamasını hızlandırır. Çok su tüketen kişilerin vücudun su ve ödem tutma olayı kaybolmakta ve bu şekilde de fazla kilolardan kurtulmaktadır. Aynı zamanda su tüketmek, depresyon tedavisi için doğal bir çözümdür.

Her şey yemek serbest
Genelde hiç bir şey yemeden ve içmeden uygulanan tüm diyetler sağlığa zararlıdır. Bu kür boyunca her şeyi yemek ve içmek serbesttir ancak vücudun su tutulmasını artıran sodyum içeren şekerli ürünler, kızartmalar,  nişastalı ve tuzlu gıdalar tüketmemelisiniz. Bol sebze tüketmeniz tavsiye edilir.