TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 19-11-2020 12:34   Güncelleme : 19-11-2020 12:54

Adınıza kayıtlı mobil hatları sorgulama yöntemi

Sizden habersiz açılan mobil hatları yada açıp unuttuğunuz numaraları e-Devlet üzerinden sorgulayarak öğrenebilirsiniz.

Adınıza kayıtlı mobil hatları sorgulama yöntemi

Bir çok GSM operatörünün varlığı ve bu operatörlerin kendi içerisindeki yarışları nedeniyle bazen istenmeyen yada illegal şekilde kişinin haberi bile olmadan cep telefonu hattı açılabiliyor. Kimi zaman kişinin haberi olmadan kimi zamansa kişinin kendi açtırdığı ancak unuttuğu numaralara ulaşmak için e-Devlet'te sorgularak öğrenebilirsiz.

E-Devlet üzerinden giriş yapılabilen ve bilgilerin tamamının resmi ve gerçek bilgi olduğu bu uygulama, kişinin adına bulunan faturalı yada faturasız tüm hat bilgilerini sıralıyor. Özellikle Türkiye'nin 3 önemli operatör servisinin sistemlerini mercek altına alan uygulama, sorgulama yapan kişinin bilgilerini inceleyerek yapılan arama sonrasında bilgisi olduğu yada olmadığı tüm numaraları liste şeklinde sıralanıyor.

Uyarı olarak ''Bilginiz dışında açıldığını düşündüğünüz bir hat görüntülüyor iseniz ilgili hattın servis sağlayıcısı/işletmecisi ile iletişime geçebilir veya adli mercilere başvuru yapabilirsiniz'' ifadesinin yer aldığı ve arama e-Devlet sistemi üzerinden yapıldığı için tamamen resmi ve sorunsuz şekilde işlemekte.

e-Devlet üzerinden nasıl sorgulanır
Merak konusu olan bu soru, e-Devlet kullanıcılarına büyük katkı sağlayacaktır.e-Devlet üzerinden vatandaşlar şifre ve TC kimlik numarası ile giriş yapmalıdır.Daha sonra arama kısmına mobil hat sorgulama yazarak hizmet verilen bölüme ulaşabilirsiniz.Sorgulama tüm GSM hatlarında yapıldığı için adınıza açılan tüm hatları görebilirsiniz.