SPOR
Giriş Tarihi : 02-06-2021 14:11   Güncelleme : 02-06-2021 14:11

Ahmet Nur Çebi: 'Abdullah Avcı'yla anlaşamazsak mahkeme uzun yıllar devam edecek'

TFF Tahkim Kurulu‘nun, Abdullah Avcı'ya 17 milyon 130 bin TL tazminat ödenmesine yönelik verdiği kararla alakalı Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, “Hocamızın bu konuda halen daha fedakarlık yapma ümidi bende var. Uzlaşamazsak mahkeme uzun yıllar devam edecek. Hakkımızı aramaya, buradaki verilmiş olan adaletsiz kararın düzeltilmesi için mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

Ahmet Nur Çebi: 'Abdullah Avcı'yla anlaşamazsak mahkeme uzun yıllar devam edecek'

Süper Lig'de 2020-2021 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan, bunun yanında Türkiye Kupası'nı da müzesine götüren ve gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek olan Beşiktaş'ta Başkan Ahmet Nur Çebi, İhlas Haber Ajansı'na önemli açıklamalarda bulundu. Geçmiş sezon değerlendirmesi, yeni sezon planlamaları, transfer çalışmaları, borç yapılandırmaları gibi birçok konuda İHA mikrofonuna konuşan Çebi, TFF Tahkim Kurulu'nun siyah-beyazlıların eski teknik direktörü Abdullah Avcı'ya 17 milyon 130 bin TL fesih tazminatı ödenmesine ilişkin verdiği kararı da değerlendirdi.

“Yalnızlığımızı birbirimize sahip çıkarak gidermeyi başardık”
Sıkıntılı bir süreci geride bırakıp başarılara ulaştıklarının altını çizerek sözlerine başlayan Ahmet Nur Çebi, “Zor bir dönemdi, pandeminin olduğu bir dönemdi. Geldiğimizde ekonomik olarak kulübün çok büyük sıkıntılı olduğu bir dönemdi. Maalesef bu ekonomik krizle biz bu işi nasıl yapabiliriz diye konuşurken, tedbir ararken birdenbire önümüze bir de ikincisi, bir pandemi geldi. Pandemi zaten malum yani şirketlerin, sponsorlarınızın bile sıkıntı yaşadığı bir süreç. Artı seyirci yok, taraftar yok, herkes uzaklaşmış bir vaziyette. Biraz kendimizi yalnız hissettik açıkçası. O günkü duygu öyleydi. Ama o yalnızlığı sadece birbirimize sarılarak, futbolcu ailemizle, sporcularımızla, hocalarımızla, teknik kadromuzla birbirimize sarılarak aşmayı başardık. Yalnızlığımızı birbirimize sahip çıkarak, destek vererek gidermeyi başardık. Bence işin sırrı buydu” ifadelerini kullandı.