GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-08-2020 15:53   Güncelleme : 20-08-2020 15:57

Akıllı Şehir Kayseri fark atıyor

Uzun süren bir karantina döneminin ardından yeni normalleşme sürecine geçmeye çalışılıyor. Bu süreçte hazırlıklarına ve yeni planlarına hız veren Kayseri Büyükşehir Belediyesi ‘Akıllı Şehir Kayseri’ adlı uygulamasına yeni bir özellik daha ekledi.

Akıllı Şehir Kayseri fark atıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yeme-içme mekânlarının daha sağlıklı hizmet vermelerini sağlamak amacıyla vatandaşların güvenilir, sağlıklı ve hijyenik şekilde hizmet alabilmeleri için çalışmalarını sürdürüyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Bu kapsamda Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası’yla imzaladığı protokole istinaden birçok hizmet sunan Büyükşehir Belediyesi, “Akıllı Şehir Kayseri” mobil uygulaması ve kurumsal kayseri.bel.tr web sitesinde vatandaşların daha steril bir ortamda hizmet alabilmeleri için Özel Hizmetler ve Ustalar menüsünde oda üyelerinin telefon, adres ve konum bilgileri yayınlanmaya başladı.

Vatandaşlar, Akıllı Şehir Kayseri Mobil uygulaması ile Özel Hizmet ve Ustalar menüsünde bulunan ilgili kategorideki işyerlerinden hiçbirinin adresini bilmiyorsa, akıllı telefonlarıyla konum bilgisini aktif ederek, en yakın işletmeleri listeleyebilecek ve yol tarifi alabilecekler. İş yeri bilgilerini ise telefonun rehberlerinde yer alan ikinci bir kişiyle paylaşarak kişinin ekstra zaman kazanmasını sağlayabilecek.