GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-02-2021 13:49   Güncelleme : 20-02-2021 13:49

Aleyna Tilki Uzay Mekiğine Bindi - Aleyna Tilki Kimdir - Aleyna Tilki Nereli - Aleyna Tilki Kaç Yaşında

Yaptığı her paylaşımla, konuştuğu her sözle gündem konusu olan Aleyna Tilki’den yine iddialı bir paylaşım geldi. Aleyna Tilki “Uzay Mekiğine Çıktım” diyerek ne söylemek istedi. Proje için hangi tarih verildi? Aleyna Tilki kimdir?

Aleyna Tilki Uzay Mekiğine Bindi - Aleyna Tilki Kimdir -  Aleyna Tilki  Nereli - Aleyna Tilki Kaç Yaşında

Türkiye'nin yeni pop starlarından Aleyna Tilki, Z Kuşağına hitap eden bir kliple sevenleriyle buluşuyor. Genç ve güzel sanatçı, ilk ingilizce şarkısı için kamera karşısına geçeceği klipte dünya starlarıyla uzay mekiğine binecek.

YENİ BİR PROJE
Sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayınla samimi açıklamalarda bulunan Aleyna Tilki “Dünya starı olma hayalimin ilk adımını attım, her projemde yanımda olan desteklerini asla esirgemeyen siz değerli dinleyicilerimle heyecanımı paylaşmak istiyorum” diyen Tilki sözlerine şu şekilde devam etti. “Amacım dünyaya Türklerin ne kadar başarılı olduğunu göstermekti hem dünya starı olmanın ilk adımını attım hem de ülkemin bu yolda devam edebilmesi için kapı açtım” dedi.

TARİHİ VERDİ
Warner Music Group ve DMC şirketlerin iş birliği ile yapılan proje için hangi tarih verildi? Şarkının söz ve müziğini Dua Lipa’nın yaptığı klibin genel yönetmenliğini Emre Ünal ve Aleyna Tilki’nin üstlendiği biliniyor. Klip konusunun Z kuşağına daha çok hitap edebileceğini söyleyen Tilki kova çağına uygun bir kliple ekranlara geleceğini söyledi. Klibin yayın tarihi için ise 26 Şubat tarihine dikkat çekti.

ALEYNA TİLKİ KİMDİR?
28 Mart 2000 Konya doğumlu Aleyna Tilki, ilk kez Yetenek Sizsiniz Türkiye programıyla tanındı. 2016 yılında Türk besteci ve aranjör Emrah Karaduman ile ekran karşında görülen Aleyna Tilki "Cevapsız Çınlama" isimli singlede Emrah Karaduman’ın vokalliğini yaptı. Youtubede yayınlanan klip 480 milyondan fazla izlendi. Şarkının izlenme sayısıyla Türkiye’de en çok dinlenen şarkı unvanını aldı. Aleyna Tilki ilk solo şarkısını ise 2017 yılında “O Sen Olsan Bari” adlı parçasıyla yaptı ve bu şarkı onu yeniden zirveye taşıdı. Dünyanın en büyük müzik şirketi olan Warner Music Groupla 2019 yılında anlaşma imzalamıştır. Böylece Türkiye’de dünyanın en büyük yapım şirketiyle anlaşma imzalayan ilk Türk sanatçı oldu