GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-01-2021 21:52   Güncelleme : 13-01-2021 21:52

Apple’ın büyük duyurusu nedir? Apple araba mı yapıyor?

Apple’ın büyük duyurusu nedir? Apple araba mı yapıyor?

CBS'de yayınlanan "This Morning" adlı programın sunucusu Gayle King,  Apple CEO'su Tim Cook'un bugün büyük bir açıklama yapacağına dikkat çekti. “Apple’dan büyük duyuru” konusu merak edilirken Gayle King, Apple tarafından yapılacak duyurunun yeni bir ürün hakkında olmayacağını belirterek, bu duyurunun ürünlerden daha büyük ve daha önemli olduğunu söyledi. Gayle'nin açıklamaları merak uyandırdı ve birçok kişi Apple'ın duyurusu ile ilgili tahminlerini paylaşmaya başladı.Apple’ın büyük duyurusu nedir?

Birçok kişi, Apple’ın önemli duyurusunun yeni gizlilik politikalarıyla ilgili olabileceğini düşünüyor. Apple'ın, gizlilik politikasını daha da genişletmesi ve geliştiricilerin kullanıcı gizliliğine verdiği önemi temel alarak daha hassas olmasını sağlayacak yeni bir duyuru yapması bekleniyor. Apple'ın yazılım tarafında kritik haberleri paylaşabileceği de söyleniyor. Diğer ve en önemli tahmin, Apple'ın küresel salgınla mücadele etmek için atacağı adımlarla ilgili. Pandeminin başlangıcından bu yana tüm dünyayı destekleyen Apple, şirket olarak kritik önlemler aldı ve pandemiyle mücadele için önemli bir kaynak ayırdı. Apple'ın bugün yaptığı açıklamanın dünyanın aşılanmasıyla ilgili olabileceği de gündemde.

Apple araba mı yapıyor?
Apple şu anda Hyundai gibi firmalarla elektrikli otomobil üretimi için bir araya geliyor. Bu arabanın 2024 yılında hazır olabileceği söyleniyor. Yıllar içinde iPhone kod adlı elektrikli otomobil projesi, iPhone üreticisi Project Titan tarafından değiştirildi. Ancak Apple, sürücüsüz elektrikli arabaları yeniden geliştirmek için harekete geçiyor gibi görünüyor. Teknoloji devi, Canoo gibi küçük üreticiler ve Hyundai gibi büyük firmalarla teknik tasarım ve üretim toplantılarında bulunuyor.