GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-06-2021 13:17   Güncelleme : 12-06-2021 13:34

Aygün Aydın Savcılığa Şikayet Edildi

Hakan Sabancı ile ilgili paylaşımlarıyla son günlerin gündemden düşmeyen ismi Aygün Aydın, yine dikkatleri üzerine çekti. Aygün Aydın hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Yargıya taşınan bu olay yüzünde Aygün Aydın'ın başı belada...

Aygün Aydın Savcılığa Şikayet Edildi

Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla adından sıkça söz ettiren güzel manken Aygün Aydın için Cumhuriyet Savcılığı'na İnstagram hesabı üzerinden Türk milletine hakaret etttiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.
Adını Hakan Sabancı ile yaşadığını iddia ettiği ilişkiyle duyuran Aygül Aydın, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir paylaşımda Türk Miletine ettiği hakaret etmiş ve bu yüzden büyük tepkiler toplamıştı.

AYGÜN AYDIN'A SUÇ DUYURUSU:
Hakan Sabancı ile mesajlarını ifşa etmesiyle gündeme gelip ünlü olma çabasını, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla destekleyen foto model Aygün Aydın, geçtiğimiz günlerde Türk Milletine sosyal medya üzerinden yaptığı hakaretler yüzünden büyük tepki almış ve eleştirilmişti. Sık sık gündeme yaptıklarıyla gelmeye başlayan Aygün Aydın'ın, Türk Milleti için yaptığı hakaretleri kabul edemeyen iki genç kadın, Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek suç duyurusunda bulundu. Her gün şehitlerin verildiği dönemde Türk Milleti'ne kimsenin hakaret edemeyeceğini söyleyen genç kadınlar, videosunda Türk milleti hakkında, 'insanların mutluluğunu kıskanan, şerefsiz bir milletsiniz' dedikten sonra ardından da vatandaşlıktan çıkacağını ekleyen Aygül Aydın ''Allah hepinizin belasını versin'' diyerek tamamladığı videosuyla ilgili suç duyurunda bulundu. 

TÜRK MİLLETİNE HAKARET ETTİ:
Türk milletine sarfettiği sözlerle milli duyguları zedelediğine inanan 2 kadının, ''Aygün Aydın'ın hakaretleri yanına kalmamalı'' diyerek bu söylemlerden ötürü Aygün Aydın'a suç duyurusunda bulundu. Kayseri Adliyesine suç duyurusunda bulunan kadınlardan Kübra Zararsız, adliye çıkışı konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Ülkemizin zor dönemden geçtiği şu zamanda kimse bana ve milletime şerefsiz diyerek hakarette bulunmaz. Bu millet bu ülkeyi şerefiyle kurdu. Şerefiyle korudu. Şerefiyle de korumaya devam ediyor" dedi. Aygün Aydın hakkında şikayette bulunan diğer bir isim Narin Gürbüz ise "Hiç kimse benim ülkem ve vatandaşları hakkında, FETÖ ve terör örgütü ile mücadele verilen şu dönemde bu hakaretleri yapamaz" dedi ve "bu çirkin söylemler kabul edilemez" diyerek sözlerine devam etti.

BU DİL TERÖR DİLİ:
Bu sözlerin tamamen FETÖ yanlısı kelimeler olduğunu da söyleyen Narin Gürbüz, ''Biz içimizdeki mikropları temizlemek için var gücümüzle çalışıyoruz. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın FETÖ ile yaptığı mücadelede yanındaydık. Türk milletine hakaret eden ve bizlere ''Siz'' diyerek kendisini ayrıştıran bir zihniyetin terörden ve fetö tarzı söylemlerden hiç bir farkı yoktur''ifadelerinde bulundu.  

Hem Narin Gürbüz hemde Kübra Zararsız Kayseri Adliyesi'ne giderek Cumhuriyet Savcılığı'na yaptıkları şikayetin ardında ve takipçisi olduklarını da sözlerine eklediler..