SAĞLIK
Giriş Tarihi : 27-08-2020 10:41   Güncelleme : 27-08-2020 11:08

Bakan Koca ve 6 il sağlık müdürü görüştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 6 ilin sağlık müdürü ile özel olarak görüştü. Korona virüs tedbirleri kapsamında videokonferans şeklinde gerçekleştirilen toplantıda hangi konular ele alındı. Neler görüşüldü merak konusu olurken, neden 6 il sorusu akıllarda kaldı.

Bakan Koca ve 6 il sağlık müdürü görüştü

Korona virüs etkileri devam ederken tüm önlemler ve tedbirler halkın sağlığı ve rahat yaşamı için olduğunu belirten Bakan Koca kritik noktada olan 6 ilin Sağlık Müdürü ile özel görüşmeler gerçekleştirdi. 6 ilin Sağlık Müdürü ile gerçekleştirilen bu toplantıda neler görüşüldüğü hakkında bilgiler veren Koca, yine önlem ve kuralların uyulmasına vurgu yaptı.

Neden 6 il
Son dönemlerde tehlikesini artıran ve kritik noktaları tetikleyen Korona virüs salgını ek tedbirlerin alınmasına sebep olmuştu. 14 il için ek tedbir kararı veren Bakan Koca geçtiğimiz gün 14 ilin içinde bulunan 6 ilimizin Sağlık Müdürleri ile görüşmeler gerçekleştirdi. Salgın etkisinin arttığı bu illerde dikkat ve tedbirlerin arttırılması gerektiği vurgulandı. Ankara İl Sağlık Müdürü Mehmet Güldüm, Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Emre Erkuş, Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin ve İzmir İl Sağlık Müdürü Burak Öztop’un katılımıyla gerçekleştirilen toplantı hakkında Bakan Koca, “6 ilimizin sağlık müdürleriyle ayrı ayrı toplantı yaptık. Yeni tedbirleri, sahadaki ihtiyaçları ele aldık. Hasta ve temaslı tespitinde hızlı hareket edilmesi, tedavilere süratle başlanması talimatını verdik” ifadelerini kullandı.

Kayseri için neler görüşüldü
Tüm dünyanın mücadele ettiği ve birçok kayıplar verdiği korona virüs etkileri ve korkusu gündemden düşmüyor. 6 il de korkulan vaka sayısına ulaşılmaması için gerekli önlemler ve tedbirler alınmaya devam ediyor. 6 ilin içerisine sonradan dâhil olan Kayseri, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından uyarıldı. Tedbirlerin genişletilmesi ve hastalar için erken tespitin önemli olduğu vurgulandı. Düğün, sünnet gibi toplu eğlence merasimlerinin düzenlenmesini yasaklayan koca, alınan tüm önlemlerin hayat kurtaracağını belirtti.