GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-04-2021 18:00   Güncelleme : 18-04-2021 10:36

Bakan Soylu Sert Çıktı

İçişleri Bakanı Soylu, ikamet sahibi yabancıların pasaportlarıyla kısıtlamada dışarı çıkmalarına "Açık söylüyorum, kim ikamet sahibi ve pasaportuyla bu işi istismar etmeye kalkarsa ikametini iptal ederim, acımam da" ​diyerek tehdit etti.

Bakan Soylu Sert Çıktı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’da “Salgınla Mücadele Toplantısı”na katıldı. Bakan Soylu, ikamet sahibi yabancıların pasaportlarıyla kısıtlamada dışarı çıkmalarına "Açık söylüyorum, kim ikamet sahibi ve pasaportuyla bu işi istismar etmeye kalkarsa ikametini iptal ederim, acımam da" ​diyerek tehdit etti.

Kısıtlamaları delmeye çalışan ve elindeki yetkiyi art niyetli kullanmaya çalışanlara seslenen Bakan Süleyman Soylu ''Ben kamu görevlisiyim, avukatım, çiftçiyim’ deyip gün boyu kısıtlamalardan muaf olduğunu sanan, bakkala markete gidiyorum deyip tüm şehri gezmeye kalkan olursa buna kesinlikle müsaade etmeyin. Tekrar söylüyorum. Bu hakka girmektir. Bu hasta olanın sorumluluğunu almak hem bunun vicdan azabı ile hem bu dünyada hem öteki dünyada karşı karşıya kalmak demektir. Sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili kimsenin genel bir muafiyeti söz konusu değildir. Çağrıda bulunmak istiyorum. Lütfen istismar etmeyin. Allah’ınızı severseniz bu işi bitirmenin zamanı geldi, çaba sarf etmeliyiz'' diyerek çağrıda bulundu.

bakan Soylu Ayrıca kametgah sahibi olmasına rağmen, pasaportunu kullanarak kısıtlama zamanı dışarıda olanlara da seslenerek “Turistik faaliyetler kapsamında kısa süreliğine ülkemizde bulunanlar hariç olmak üzere; şimdi ikamet sahibi. Pasaportunu gösteriyor, başımın üzerine pasaportun var. Ama sen ikamet sahibisin, buradaki yerleşiklerin kurallarına tabii olmakla mükellefsin. Açık söylüyorum, kim ikamet sahibi ve pasaportuyla bu işi istismar etmeye kalkarsa ikametini iptal ederim hemen. Elimde böyle bir yetki var, acımam da” ifadesini kullandı.