GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-05-2021 21:27   Güncelleme : 12-05-2021 21:27

Bakan Soylu'dan şampiyonluk kutlamaları ile ilgili açıklama

Bakan Soylu: “Şampiyonluk kutlamalarının tam kapanma döneminden sonra yapılması konusunda tedbir alınması gerekir diye düşünüyorum” dedi.

 Bakan Soylu'dan şampiyonluk kutlamaları ile ilgili açıklama

Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi'nde (GAMER) Emniyet Genel Müdürü ve bakanlık yardımcılarıyla bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, videokonferans yöntemiyle Van, Diyarbakır, İzmir, Denizli, İstanbul, Mersin, Zonguldak ve Kars'taki emniyet ve jandarma personelleriyle görüştü. Bayram öncesinde ve devamında ne gibi denetimlerin uygulanacağı ve şehirlerdeki trafik denetim noktaları hakkında bilgi alan Soylu, tedbirlere uymanın önemine vurgu yaptı.

“Aktif vaka sayıları 570 binlerden 200 binlere düştü”
Alınan tedbirlere vatandaşların uyduğunu belirten Soylu, milletin fedakarlığına müteşekkir olduklarının altını çizerek, “Hakikaten belki de çok zor olan, tarihimizde de çok görülmeyen bir kapanma dönemine girdik. Burada fedakarlık milletimizin, esnaflarımızın fedakarlığıdır. Niçin, bu musibetten kurtulabilmek için. Milletimize minnettarız, müteşekkiriz. 63 bin seviyesinden 13 bin 500 seviyesine, toplam aktif vaka sayısı 570 binlik seviyeden 200 binlik seviyelere kadar düştü. Bu önemli bir başarıdır. Buradan bir mottoyu söylemek isterim, ‘Düşürmek kadar bu vaka sayılarını tutmak da önemlidir'. Onun için bayramda özellikle vatandaşlarımızdan istirhamımız inanın bütün bayramda çalışacağız bugüne kadar çalıştığımız gibi. Bizim vatandaşlarımızdan ricamız şudur, bayramınızı çekirdek ailelerinizle değerlendirin. Teknoloji ilerledi hepimiz için, hepimiz mümkün olduğu ölçüler içerisinde biraz önce konuştuğumuz gibi arkadaşlarımızla, akrabalarımızla konuşup bayramı değerlendirebiliriz. Bir fedakarlık daha istedik, o da kabristanlarımızla alakalı. Sadece şehit ailelerimiz şehitlerimizle buluştu. Her bayramda meseleyi aynen kurallara uyabilecek şekilde değerlendirebilirsek bayramın sonunda Allah nasip ederse inşallah bu fedakarlıkların karşılığını görebileceğimiz bir kontrollü normalleşme dönemine doğru adım atabilme kabiliyetimiz hep birlikte olacak. Bunu milletimiz, çocuklarımız, gençlerimiz, büyüklerimiz çok hak etti. Bunu hep birlikte sağlayacağız. Buna olan inancımız tamdır” diye konuştu.