SPOR
Giriş Tarihi : 25-08-2020 19:16   Güncelleme : 25-08-2020 19:16

Başkan Gözbaşı yeni oyunculara ihtiyacımız var

Kayserispor’u daha iyi yerlere taşımaya çalışan Başkan Berna Gözbaşı ve Kayserispor yönetici üyeleri heyecanla beklenen futbol müsabakalarına hazırlanıyor.

Başkan Gözbaşı yeni oyunculara ihtiyacımız var

Kayserispor kulübü için çalışmalarına devam eden Berna Gözbaşı takımının daha iyi yerlere gelmesi için emek harcıyor. Kayseri halkının arkasına yaslanıp rahatça izleyebileceği bir Kayserispor takımı yaratmayı amaçlayan Başkan Gözbaşı yeni isimlere ihtiyacı olduğunu vurguladı.

“Bizim harcama limitimiz belli”
Kayserispor Kulübü Başkanı Berna Gözbaşı, stoper, kanat oyuncusu ve forvet transferine ihtiyaçları olduğunu söyledi. Gözbaşı, "Bernard Mensah, Artem Kravets gitti. Ben Rienstra gitmek üzere. Kulüpler olarak anlaştık" dedi. Transfer konusunda ciddi bir çalışma yaptıklarının altını çizen Gözbaşı, "Bernard Mensah, Artem Kravets gitti. Ben Rienstra gitmek üzere. Kulüpler olarak anlaştık. Bugün Ziya Alkurt'la yolumuzu ayırdık. Garanti primleri kulübümüze yük oluyordu. Bu konuyu Miguel Lopes'le anlaştık ve bunları iptal ettik. Bu durum kulübümüze yaklaşık 1 milyon lira kar ettirdi. Ben Rienstra'dan da bu miktara yakın bir bonservis bedeli alıyoruz." diye konuştu.

“En az maliyetle en verimli oyuncular”
Gözbaşı, transfer görüşmelerinin de devam ettiğini anlatarak, "Hem stopere hem kanat oyuncularına hem de forvete ihtiyacımız var. Bu yıl lig uzun sürecek. Sakatlıklar, cezalar olabilir. Bu yüzden yedek oyunculara ihtiyacımız var. Biz hiç durmadan gece gündüz bu takım için çalışıyoruz. Biz elimiz kalbimizde değil, arkamıza yaslanarak izleyebileceğimiz bir takım oluşturmak istiyoruz. En az maliyetle en verimli oyuncuları almaya çalışıyoruz. Bizim de gönlümüz yıldız oyuncu getirmekten yana ancak belirlenen bir harcama limitimiz var. O yüzden ben hayal satmak istemiyorum. Üç yıllık bir plan yaptık. Aşama aşama daha güzel günlere gideceğiz. Geçmişe takılmadan önümüze bakıyoruz. Bütün şehrin sahip çıkmasıyla güzel şeylerin konuşulduğu bir Kayserispor hayal ediyoruz." dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kulüp Lisans Kurulunun belirlediği takım harcama limitiyle ilgili de konuşan Gözbaşı, "Kayserili iş adamları buraya çuvalla para getirse bizim harcama limitimiz belli. Burada paranın da çözemeyeceği bir durum var." ifadelerini kullandı.