SPOR
Giriş Tarihi : 29-11-2021 15:33   Güncelleme : 29-11-2021 15:59

Başkan Ömer Yağmur İstifa Etti

Bellona Kayseri Basketbol Başkanı Ömer Yağmur, 16 senedir Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde mücadele eden takımın gelinen nokta itibariyle görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Başkan Ömer Yağmur İstifa Etti

Bellona Kayseri Basketbol Başkanı Ömer Yağmur, 16 senedir Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde mücadele eden takımın gelinen nokta itibariyle görevinden istifa ettiğini duyurdu. Ligde tutunma savaşı verdiğini ancak gerekli maddi desteği bulamadığını ifade etti.

Takımların belediye destekli takımlardan oluştuğunu, Ligde üç büyükler dışında da destek verilmesi gereken takımlar olduğunu söyleyen Yağmur, "Tek gençlik kulübü olarak rakiplerimizle mücadele etmek bu şartlarda bizleri fazlasıyla yıprattı. Son olarak çarşamba günü gitmemiz gereken İsrail deplasmanı için gerekli parayı da bulamamamız, takımın önünü daha fazla kapatmamak için beni bu yola sevk etti. Yaptığımız bütün girişimlere rağmen takımı hayatta bırakma mücadelesinde çok yıprandığımı üzülerek belirtmek istiyorum. Sonuç olarak, takımın önünü açmak, bir umut takımın yaşaması için başkanlık görevinden ve yönetim kurulundan istifa ettiğimi belirtir, kamuoyuna saygılarımı sunarım." dedi.