GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-07-2021 13:05   Güncelleme : 15-07-2021 13:05

Başkan Varol 15 Temmuz konuşması yaptı

Makina Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Süleyman Varol, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle yazılı bir mesaj yayımladı.

Başkan Varol 15 Temmuz konuşması yaptı

Başkan Varol mesajın şu ifadelere yer verdi: 15 Temmuz birlik ve beraberliğin göstergesi, şanlı milletimin zaferidir!

Milletimize yapılmış olan bu Hain Darbe Girişimi; Türk Devleti’nin işgali, ülkemizin ve milletimizin bölünmesi için yapılan bir terör saldırısıdır. Bu saldırı her yönüyle Türkiye Cumhuriyeti tarihinin önemli dönüm noktalarından biridir.
Birçok kez darbelerle karşı karşıya kalmış bir Türkiye olarak bu son darbe girişimi, milletimizin sokaklarda göstermiş olduğu direniş ile bertaraf edildi. İlk dakikadan itibaren ne siyaset bu ihaneti sineye çekti ne de halk rıza gösterdi. Siyasi iktidar darbeyi tanımadığını ve direneceğimizi ilan ederken, halk sokaklara çıktı, tankların önünde durdu, uçaklara göğsünü siper etti. Böylece Türkiye tarihinde ilk defa bir darbe halkın karşı koymasıyla engellendi.

Tarihimizde göstermiş olduğumuz birlik ve beraberlik ile birçok destan yazdık. Biliyoruz ki Türk Milleti hiçbir zaman özgürlüğüne pençe attırmamıştır. Kurtuluş Savaşı’ndan, Çanakkale zaferimizden ders alamayanlar geçmişte olduğu gibi bu hain gecede de ağır bedeller ödediler. Her şeye rağmen herkes bilmelidir ki; bu milletin Mustafa Kemalleri hiç eksik olmadı, kahramanları da hiç tükenmedi. Konu vatan, bayrak ve istiklal olunca Türk’ün nasıl aslan kesildiğini, bütün oyunları nasıl bozduğunu, elinde tek geçim kaynağı tarlası olan çiftçimizin F-16 Uçakları kalkmasın diye yakmış olduğu tarlası ve sonrasında ‘’ Vatan İçin Yaptık’’ sözü en güzel örneğidir. Her kim ne yapmaya çalışırsa çalışsın damarlarımızda bu kan olduğu sürece Aziz Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet var olacaktır.

O karanlık gecede vatanı için canlarını vermekten kaçınmayan şehitlerimizi ve her biri dağ gibi olan gazilerimizin yaptıklarını hiçbir zaman unutmayacağız, unutturmayacağız. Ülkemizin birlik ve beraberliği için her zorlukta tek nefes olmayı başarabilen tüm vatandaşlarımın Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyorum.