GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-01-2023 17:31

Bebek Çantasından Uyuşturucu Çıktı

Yolcu otobüsünde bebek çantası içerisinde uyuşturucu bulunan şahıslar, mahkemeye çıkartıldı.

Bebek Çantasından Uyuşturucu Çıktı

Kayseri'de yolcu otobüsünde bebek çantası içerisinde 2 kilo 250 gram uyuşturucu bulundu. 5 sanık gözaltına alınarak mahkemeye çıkarıldı. 

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri; 9 Haziran 2022 tarihinde kente uyuşturucu madde getirileceği bilgisi üzerine yolcu otobüsü ve ona eşlik eden otomobili kontrol noktasında durdurdu. Otobüste bulunan bebek çantasında bezlerin altına gizlenmiş halde 2 kilo 250 gram sentetik uyuşturucu ile 7 hap ele geçirildi. ’Uyuşturucu madde ticareti yapma’ suçlamasıyla gözaltına alınan otobüsteki 2 yolcu ile otomobildeki 3 şüpheliden 4’ü, çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.

Davaları devam eden anne, 2 oğlu ve 2 gelininin yargılanması için Kayseri Adliyesi 3. Ağır ceza mahkemesine çıkartıldı. Duruşmada, tutuklu E.B., İ.B., H.B., E.B., ve tutuksuz sanık Ö.B. ile avukatları hazır bulundu. 

Tutuklu sanıklardan E.B. savunmasında; ele geçirilen uyuşturucu maddenin kendisine ait olduğunu itiraf ederek suçlamayı kabul etti. E.B.; annesi, ağabeyi, eşi, ağabeyinin eşi ve çocukları ile İstanbul’dan Kayseri’ye gelmek için yola çıktıklarını ve kendi otomobillerinde yer olmadığından dolayı eşi ve ağabeyinin eşi ile çocukları yolcu otobüsüne bindirdiklerini, kendilerinin de araçla yola devam ettiklerini söyledi. 

E.B.; uyuşturucu maddeyi eşi E.B.’nin çantasının en alt kısmına kimse görmeden kendisinin koyduğunu, uyuşturucu madde satıcılığı yapmadığını, sadece kullanıcı olduğunu ve Kayseri’de kimseyi tanımadığını uyuşturucu maddeyi yanına aldığını söyledi. E.B. ayrıca savunmasında pişman olduğunu da sözlerine ekledi. 

3 sanık ise uyuşturucudan haberlerinin olmadığını iddia ederek beraatlerini istedi. Mahkeme heyeti ise, sanık E.B.’nin tutukluluğunun devamına, İ.B. H.B. ve E.B.’nin ise tahliyesine hükmederek, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.


 

Goncagül YıldızGoncagül Yıldız

Editör