SPOR
Giriş Tarihi : 01-10-2021 11:47   Güncelleme : 01-10-2021 11:47

Bellona Basketbol Kapanıyor mu ?

Etv Kayseri'de gazeteciler Erhan Kan, Yavuz Yıkılmaz ve Memduh Borazan'ın yorumlarıyla gerçekleştirilen 3 Korner 1 Penaltı programında Bellona Basketbol Takımı Menajeri Ahmet Bozbey, ilginç açıklamalar yaptı. 

Bellona Basketbol Kapanıyor mu ?

Kayseri'nin dijital yüzü Etv Kayseri ekranlarında başlayan ve Perşembe akşamları izleyicisini ekrana bağlayan 3 Korner 1 Penaltı programında bu hafta Bellona Basketbol Takımı'nda yaşananlar programa damga vurdu. Gazeteciler, Erhan Kan, Yavuz Yıkılmaz ve Memduh Borazan'ın birlikte yorumladığı programa görüntülü olarak bağlanan ve ekonomik sorunlar nedeniyle sezon hazırlıklarına istediği gibi başlayamadıklarını ifade eden Türkiye Kadın Basketbol 1. Ligi takımlarından Bellona Basketbol'da takım menajeri Ahmet Bozbey, çarpıcı açıklamalar yaptı.

AHMET BOZBEY, 3 KORNER 1 PENALTI'DA AÇIKLADI:
Euro Lig turnuvasına Romanya'da son saniyelerde veda ettiklerini 3 Korner 1 Penaltı programının yorumcuları Erhan Kan, Yavuz Yıkılmaz ve Memduh Borazan'a açıklayan Bellona Kadın Basketbol Takımı Menajeri Ahmet Bozbey, lisanların bile son gün çıkartıldığını ifade etti. Bozbey, 3 Korner 1 Penaltı Programına uzaktan görüntülü bağlanarak yaptığı açıklamasında ''Bu takım 2005 yılından beri Basketbol Kadınlar Süper Liginde ve bu takımın 6. kez ismi değişti. En uzunu Bellona Kayseri Basketbol oldu. Her sene maddi sıkıntıları yaşıyoruz. 3 kez Avrupa’da final oynadık. En son oynadığımız final sonrası düşüşe geçtik. Dolar ve Euro kurunun artması final oynamak için harcadığımız paralar sonrası 3-4 senedir de makul takım kurma çalıştık ve borçlarımızı eritmeye çalışıyoruz. Biz Gençlik Spor Kulübüyüz ve sabit bir gelirimiz yok. Her sene sezon bittikten sonra önümüzdeki sezon para var mı, takım kuracağız mı, diye konuşuluyor. Bu takım Kayseri’nin bir değeri. (Yobaz Kayseri’nin) Bayan Basketbol takımı. Sadece bir basketbol takımı değiliz. Bunu hep anlatmaya çalıştık. Ben futbolun içinden geldim. Futbolun şehrimiz adına ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Şehrin genelinde sadece futbol gibi gözüküyor'' dedi.

BU TAKIMA ÇOK TALİP VAR:
Etv Kayseri ekranlarının başarılı programında Erhan Kan ve Yavuz Yıkılmaz'ın sorularının yası sıra Memduh Borazan'ın yorumlarına açıklık getiren Bozbey, Bellona Basketbol Takımının kapatılması gibi bir durumun olmadığını da ifade etti ve ''Cidden yöneticilerin fedakârlıkları ve bazı değerli büyüklerimizin büyük destekleri ile bu takım şimdiye kadar ayakta kaldı. Bundan sonra da kalacaktır. Bu takımı mutlaka birileri yalnız bırakmayacaktır. Kapatılacak bir takım değil kesinlikle ve bu takımı alabilecek birçok şehir var. Biz her zaman bu takımın bu şehirde kalması gerektiğini çok ayrı görevleri olduğunu düşünüyoruz. Evet, maalesef bu sene de sıkıntılarımız var. Almayı her zaman beklediğimiz destekleri alamayınca böyle olduk. Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin’e ve Onursal Başkanımız Mehmet Özhaseki’ye teşekkür etmek lazım. Yine yoktan var edip bir şekilde takımı ayakta tutmak için ellerinden gelen destekleri yapıyorlar. Tamam, zorlu dönemden geçeceğiz ama şuan ligdeki en düşük bütçeye sahip takımız. 14 takım içinde parası en az olan ama düşmeyecek bir takımız bunu da söyleyelim. Yine düşmeyeceğiz ama parasal sıkıntı var mı evet var. Çözülecek mi bunu gerçekten bende bilmiyorum'' ifadelerine yer verdi.

SPONSOR İHTİYACI VAR:
Sponsorluk için sadece Kayseri'den değil İstanbul ve diğer şehirlerden de arayış içinde olduklarını da söyleyen Ahmet Bozbey, ''Kayseri’den değil İstanbul’daki yöneticimiz arayış içerisinde. Geçen sezon pandemi nedeniyle seyircisiz oynadık ve seyircinin olmadığı yere sponsor almak çok zordu. Bir şekilde destek bulduk ama bu sene belirsizlik dolayı biraz geç kaldık. 1-2 tane sponsorla anlaşmak üzereyiz şehir dışından. Çok büyük miktarlar olmasa da bu sene döndürmeye çalışacağız'' cümleleriyle merak edilenleri 3 Korner 1 Penaltı programında anlattı.