SAĞLIK
Giriş Tarihi : 29-07-2020 17:53   Güncelleme : 05-08-2020 19:14

Bepanthol krem ne işe yarar

Cilt problemlerinin dermanı olarak görülen Bepanthol krem, kelimenin tam anlamıyla cilde bariyer kurarak dış etkenlere karşı koruyor. Bepanthol krem nedir, nasıl etki eder, akıllardaki tüm soruların cevabı haberimizde..

Bepanthol krem ne işe yarar

Alman ilaç firmasına ait olarak üretilen Bepanthol en güvenilir krem konumunu koruyarak, kozmetik sektöründeki birçok cilt bakım ürününü solladı ve üst sıralarda yer aldı. Farklı alanlarda kullanım için çeşit çeşit kreme sahip olan Bepanthol, kozmetik ürünleri arasında en çok satın alınan marka oldu.

Özel içeriği ile cilt problemlerine birebir
İlk defa 1944 yılında Alman İlaç Firması Bayer tarafından üretilen Bepanthol krem, özel bileşenleri sayesinde cilt yenileyici bir özelliği ile ön plana çıkıyor. Sağlıklı ve taze bir cilt için ihtiyaç duyulan nem Bepanthol kremin özel içeriği sayesinde sağlanıyor. Her evde bulunması gereken Bepanthol krem, içerdiği Provitamin B5 bileşeni ile hem cildin nemli kalmasını sağlıyor hem de deriye bariyer görevi uyguluyor.  Ciltte kurumaya bağlı pullanma ve dökülmeleri kolayca onaran Bepanthol krem, eller ve yüz derisindeki problemleri de kısa sürede çözüyor. Kurumaya meyilli dirsek, diz, topuklar gibi bölgeler için nem kaynağı olan Bepanthol krem onarıcı bakım merhemi kullananları oldukça memnun ediyor. Su bazlı yapısı sayesinde vücutta kolayca emilebilen krem, pul pul dökülmeler ve kızarıklıkları için de birebir. Nem oranını dengeleyen krem, sivilce ve sivilce izlerini geçirmeye yardımcı oluyor. Bayer tarafından kuru ve hassas ciltler için üretilen Bepanthol krem, yaz ve kış olmak üzere çeşitli losyonlar da üretiyor.

Bebekler için özel üretildi
Narin cilt yapısı olan bebekler için özel olarak üretilen Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhem ve Ekstra Koruma Pişik Kremi annelerin bir numaralı kurtarıcısı haline gelmiş durumda. Bebeklerin cilt bakımında en önemli bez altı bölgeyi nemlendirerek, kaygan bir tabaka oluşturan krem anneler tarafından en çok tercih edilen kremlerden biri olmuş durumda.

Yumuşaklığını ve pürüzsüzlüğü kaybetmiş ciltler için nemini geri kazandıran Bepanthol Krem rüzgar, güneş ve soğuk gibi koşullara karşı da korumaya yardımcı oluyor.