GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-01-2023 11:29   Güncelleme : 26-01-2023 12:01

Büyükkılıç; “Hem Şehrimizi Tanıtıyorlar Hem De Mobilya Çeşitliliğini Paylaşıyorlar”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İstanbul Mobilya Fuarı’nı ziyaret etti.

Büyükkılıç; “Hem Şehrimizi Tanıtıyorlar Hem De Mobilya Çeşitliliğini Paylaşıyorlar”

Memduh Büyükkılıç, Avrupa’nın en büyük mobilya fuarı olan İstanbul Mobilya Fuarı’nı ziyaret ederek, 180’in üzerinde Kayserili mobilya firmasının stantlarını gezdi. Büyükkılıç, Kayseri’nin 180’den fazla firmasının yer aldığı İstanbul Mobilya Fuarı’nda güzel ve kaliteli ürünlerini sergileyen firmalarla tek tek görüşerek, başarılarını tebrik etti. 

Mobilyanın başkenti Kayseri’nin, İstanbul’daki fuarda katılımcıların büyük çoğunluğunu oluşturduğunu belirten Başkan Büyükkılıç, “180’in üzerinde firmamız burada Kayseri’mizde üretilen mobilyalarımızı sergilemek suretiyle yurtiçinden ve yurtdışından gelecek olan alıcılara bir bakıma da pazarlıyor. Hem şehrimizi tanıtıyorlar hem de mobilya çeşitliliğini paylaşıyorlar, Kayseri’mize en büyük tanıtım aracı oluyorlar” dedi.

Büyükkılıç, Kayseri’de sanayicilerin 10 bin çalışacak eleman aradığını vurgulayarak şöyle konuştu: “Kayseri’mizin güzel insanlarına buradan sesleniyorum. Organize sanayimizin ve KAYMOS’umuzun başkanı, ‘Başkanım bize 10 bin çalışacak eleman lazım’ derler. Buradan sesleniyoruz. Helal ekmekle, alnının teriyle evine ekmek götürmek isteyen kardeşlerimizin her biri, gerek Organize Sanayi Başkanlığı’na gerek İŞ-KUR’a, gerekse Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ndeki Kariyer Merkezi’mize başvurmak suretiyle rahatlıkla rızkını temin edecekleri iş bulabilirler. Yeter ki hak ederek çalışmayı, rızkını temin etmeyi amaçlasınlar, üretsinler kazansınlar.”

Memduh Büyükkılıç, üreten şehir Kayseri’nin istihdamına katkı sağlayan tüm firma ve iş insanlarına verimli bir fuar geçirmelerini temenni etti. 

Goncagül YıldızGoncagül Yıldız

Editör