GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-01-2021 16:57   Güncelleme : 03-01-2021 17:23

Büyükşehir'in ölüm yolu

Kayseri merkezde bulunan Nato Caddesi ile Çevre Yolu'nun kesişme noktasındaki yonca yaprağı kavşağındaki köprünün taşları blok halinde düştü.

Büyükşehir'in ölüm yolu

Kayseri’de bakım ve onarımı bir türlü tamamlanamayan Yonca Yaprağı adı verilen kavşaklarda sonunda korkulan oldu. Bakımını Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı kavşakta, dış cephe taşları blok halinde yola düştü. Faciaya davetiye çıkartan anlar, tesadüfen ucuz atlatıldı. 

BÜYÜKŞEHİR BU KEZ SINIFTA KALDI:
Açılışı için yapılan büük bir törenin ardından Kayseri’ye kazandırılan ve trafiğin rahatlaması için büyük yarar olarak görülen Nato Caddesiyle Çevre Yolu'nun kesişme noktasındaki yonca yaprağı az daha faciaya yol açıyordu. Son zamanlarda bakım ve onarım için büyük gayret gösteren Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bu kez sınıfta kaldı. Yapımına 80 Milyon TL harcanark tamamlanan katlı kavşakta, taş düşme sorunu bir türlü giderilemiyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi önceki Başkanı Mustafa Çelik'in 2016 yılında açılışını yaptığı köprünün, dış cephesinde bulunan büyük taşlar, faciaya adeta davetiye çıkartıyor. Taşların dev bloklar halinde kopmalar yaşaması ve her seferinde düştüğü yerden o an araç geçmiyor olması ise faciayı önlüyor. 

BLOKLAR HALİNDE DÜŞTÜ:
Yapımında milyonların harcandığı köprüde bu kez taşlar, blok halinde düştü. 2 Ocak tarihinde meydana gelen olayda, sokağa çıkma kısıtlamasının olmasından dolayı yine yolun boş olması faciayı önledi. Kocasinan Bulvarı’nda yolun bir kısmı bir müddet araç trafiğine kapatıldı. Düşen taşlar, refüj üzerinde bulunan demir korkuluklara da zarar verdi. Belediye ekipleri, yolu trafiğe açmak için taşların düştüğü bölgeye kepçe göndererek yolu temizledi.

SÜRÜCÜLERİN KORKULU RÜYASI:
Yaklaşık 4 yıldır faaliyette bulunan köprü, yapımı tamamlanan 2016 Haziran ayından sonra gördüğü ilk kış döneminde hata vermeye başlamıştı. Köprünün yüzeyinde bulunan taşlar, 2017 kış aylarında kabardı ve düşmeye başladı. Özellikle yayaların yoğun olarak kullandığı Sanayi Odası’nın bulunduğu kavşakta sürücüler, tedirginlik yaşıyor.