GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-03-2021 18:08   Güncelleme : 05-03-2021 18:08

Çetin Agaşe Başkan Ahmet Çolakbayrakdar’a Kitabını Hediye Etti

Gazeteci yazar Çetin Agaşe, son kitabı “Katliam Çocukları”nı Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar için imzaladı. 

Çetin Agaşe Başkan Ahmet Çolakbayrakdar’a Kitabını Hediye Etti

Geçtiğimiz günlerde kitabının tanıtımını yapan Çetin Agaşe memleketi Kayseri’de idi. Kocasinan Belediye Başkanı Çolakbayraktar’ı ziyarette bulunan Agaşe, raflarda yerini alan son kitabı “Katliam Çocukları”nı imzalayarak Başkan Çolakbayraktar’a hediye etti. 

Uzun zaman sonra “Katliam Çocukları” kitabı ile çıkan Çetin Agaşe, daha önce de “Kod Adı Yeşil”, “Jitem Gerçeği”, “Kaos Ülkesi” gibi kitapları kaleme almış ve raflarda adeta yok satmıştı.Geçtiğimiz günlerde kitabının tanıtımını yaparken oldukça heyecanlı ve aynı zamanda duygusal anlar yaşayan Çetin Agaşe; “Hocalı'da Katliamı yaşayan bir aileyi tanımıştım ve orada yaşadıkları çok ilgimi çekti. Sonra devamını araştırmaya karar verdim Katliamı yaşayan başka insanlarla tanıştım, onların öykülerini dinledim. Sonra torunlarını kaybeden başka bir aileyle tanıştım. Bu ailedeki bir kadın Bakü ve Türk istihbaratı ile yardımlaşarak torunlarını Türkiye'ye kaçırıyor ve o torunları burada başka bir kimlikle yaşamını sürdürüyor. Ama kadın torunlarını kaybediyor. Bu hikaye beni çok etkiledi. Ortaya çok güzel bir öykü çıktı. Bunu önce araştırma kitabı daha sonra ise senaryo ve belgesel roman olarak kaleme aldım." diyerek açıklamasına son vermişti.