GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-02-2021 12:17   Güncelleme : 27-02-2021 12:17

Çetin Agaşe Katliam Çocuklarını Tanıttı

Kayseri’nin popüler yazarlarından biri olan Çetin Agaşe’nin “Katliam Çocukları” kitabı çıktı. Kitabı “Katliam Çocuklar”ı okur severler için tanıtan Çetin Agaşe samimi açıklamalarda bulundu.

Çetin Agaşe Katliam Çocuklarını Tanıttı

 

TRKayseri - Kaleminin güçlüğüyle bilinen ve kitapları okur severler tarafından büyük ilgiyle takip edilen Kayserili yazar Çetin Agaşe’nin yeni kitabı okur severler için raflarda yerini aldı. Kitabının tanıtımını özellikle 26 Şubat tarihinde yapan Agaşe bunun nedenini ise kitabın konusuyla ilişkilendirerek açıkladı. Kitapta Hocalı Katliamı’nın anlatılmasından dolayı özellikle 26 Şubatta tanıtım yapan Çetin Agaşe “Ortaya Harika bir öykü çıktı. Bunu önce araştırma kitabı daha sonra ise senaryo ve belgesel roman olarak kaleme” diyerek samimi açıklamalarda bulundu.

Uzun bir aradan sonra okur severlerin karşısına “Katliam Çocuk” kitabı ile çıkan Çetin Agaşe, daha önce de “Kod Adı Yeşil”, “Jitem Gerçeği”, “Kaos Ülkesi” gibi kitapları kaleme almış ve raflarda adeta yok satmıştı. Katliam Çocukları kitabının tanıtımını Kayseri’de, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti hizmet binasında yapan Agaşe’ye Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya’da eşlik etti.

Kitabının tanıtımını yaparken oldukça heyecanlı ve aynı zamanda duygusal anlar yaşayan Çetin Agaşe; “Hocalı'da Katliamı yaşayan bir aileyi tanımıştım ve orada yaşadıkları çok ilgimi çekti. Sonra devamını araştırmaya karar verdim Katliamı yaşayan başka insanlarla tanıştım, onların öykülerini dinledim. Sonra torunlarını kaybeden başka bir aileyle tanıştım. Bu ailedeki bir kadın Bakü ve Türk istihbaratı ile yardımlaşarak torunlarını Türkiye'ye kaçırıyor ve o torunları burada başka bir kimlikle yaşamını sürdürüyor. Ama kadın torunlarını kaybediyor. Bu hikaye beni çok etkiledi. Ortaya çok güzel bir öykü çıktı. Bunu önce araştırma kitabı daha sonra ise senaryo ve belgesel roman olarak kaleme aldım." diyerek açıklamasına son verdi.