GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-02-2021 17:31   Güncelleme : 20-02-2021 17:31

Çetin Agaşe' nin Yeni Kitabı Katliam Çocukları Okurseverler İçin Raflarda Yerini Aldı

Kaleminin güçlüğüyle bilinen ve kitapları en çok okunanlar listesinden hiç düşmeyen Gazeteci Yazar Çetin Agaşe’den yeni kitap geldi.

Çetin Agaşe' nin Yeni Kitabı Katliam Çocukları Okurseverler İçin Raflarda Yerini Aldı

Uzun zaman sonra yeniden kitap çıkaran Agaşe’nin kitap konusu ise oldukça dikkat çekti. Kafkaslar ve Hazar’da yaşanan  zafer dönemine denk gelen eserde Azeri Türklerinin yaşadığı dram kaleme alınmıştır.
Kitapta Ermenilerin yaptığı Hocalı Katliamı ile ilgili yaşanmış gerçek olaylar anlatılırken okuyucuları çok etkileyeceği ve o döneme götüreceği bir gerçek…

Büyük bir dikkatle ve adeta gazetecilik kimliğiyle dram türünde yazılan kitap, belgesel tadında yaşanmış gerçek olayları anlatmakta. Çokta uzun bir dönemi işaret etmeyen bu trajedinin gerçek yüzünü yeniden ortaya çıkaran Agaşe’nin kitap arka kapak yazısı ise büyük dikkat çekti.

Kitap Arka Kapak Yazısı:
Katliam tanıklarından Ermeni Gazeteci Dair Kheiran o günler için şunları söylemişti:
“Ölülerin yakılmasıyla görevli Ermeni grup, Hocalı'nın 1 kilometre batısında bir yere 2 Mart günü 100 Azeri ölüsünü getirip yığdı. Son kamyonda 10 yaşında bir kız çocuğu gördüm. Başından ve elinden yaralıydı, yüzü morarmıştı. Soğuğa, açlığa ve yaralarına rağmen hâlâ yaşıyordu. Çok az nefes alabiliyordu. Gözlerini ölüm korkusu sarmıştı. O sırada Tigranyan isimli bir asker onu tuttuğu gibi öteki cesetlerin üzerine fırlattı. Sonra tüm cesetleri yaktılar. Bana sanki yanmakta olan ölü bedenler arasından bir çığlık işittim gibi geldi. Yapabileceğim bir şey yoktu. Ben Şuşa’ya geri döndüm, onlar kendi inançlarının hatırı için savaşa devam ettiler.”

ÇETİN AGAŞE KİMDİR?

Kaleme aldığı tüm eserlerin birçoğunun en çok okunanlar listesinden düşmeyen ve uzun bir aradan sonra yeniden kitabını okurseverlerle buluşturan Gazeteci - Yazar Çetin Agaşe'nin yeni kitabı çıktı. En çok okunana eserleri arasında ise; Cem Ersever ve JİTEM Gerçeği, Kod Adı Yeşil, Kurt Dalaşı, Postal, Kaos Ülkesi, Nuh’un Askerleri Musa'nın Ordusu yer alıyor.