GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-12-2020 21:56   Güncelleme : 04-12-2020 09:48

Cuma mesajları - anlamlı ve güzel cuma mesajları

İslam için büyük bir öneme sahip olan cuma günü, Müslümanlar arasındaki sevgi ve kardeşlik bağını güçlendiriyor. Söz konusu mübarek gün olunca, seven sevdiğine güzel mesaj atmak için araştırma yapıyor. İşte aranan o mesajlar.

Cuma mesajları - anlamlı ve güzel cuma mesajları

İslam için büyük bir öneme sahip olan cuma günü, Müslümanlar arasındaki sevgi ve kardeşlik bağını güçlendiriyor. Söz konusu mübarek gün olunca, seven sevdiğine güzel mesaj atmak için arayışlara girerek, muhabbet besledikleri insanlar için anlamlı ve güzel sözler arıyor. Sevginin dili haline gelen mesajlar, cuma gününün önemini göstermekte. Kardeşlik bağlarını güçlendirmek adına anlamlı ve kıymetli mesajlara yer verdik.

Seven sevdiğini bu güzel günü hatırlatarak, bağlarını güçlendirmeye çalışıyor. Konu cuma günü olunca birçok kişi sosyal medya mecralarından mesaj atarak değer verdiğini gösteriyor. Sevgi duygularının dört bir yana dağıldığı bu mübarek günde, anlamlı ve güzel cuma mesajları bu günü taçlandırıyor. İşte o mesajlar;

*“Günlerinizin en faziletlisi cuma günüdür. Bu sebeple o gün bana çokça salâtü selâm getiriniz; zira sizin salâtü selamlarınız bana sunulur.” 

* "Hiç kimse kendisi için gizlenen müjde ve mutluluğu bilemez(Secde S. 17.Ayet) Rabbimin müjdeleri nasip olsun hepimize. Hayırlı cumalar." 

* Cuma gününde bir saat vardır ki Müslüman, bu saate isabet ederek hayırlı bir şey isterse Allah ona istediğini verir. (Müslim, Cuma, 15) Hayırlı Cumalar.

* Ey Rabbim! Yalvarışım rahmetine güvenimden, her şey kudretinden, içimdeki kırık kalp Allah derken, rahmetini esirgeme üzerimizden. Amin! Hayırlı cumalar dilerim.

* Allah'ım beni senin sevginle, Seni sevenlerin sevgisiyle ve Sana yaklaştıracak davranışların sevgisiyle rızıklandır. (Hadis-i Şerif) Hayırlı cumalar.

* "Ey Allah’ım! Ey Rabbimiz! Bize dünyada iyilik, güzellik ve nimet ver, ahirette de iyilik, güzellik ve nimet ver ve bizi ateş azabından koru." (Buhârî, "De’avat", 55) Hayırlı cumalar.

* Allah'ım! Seni zikretmek, nimetlerine şükretmek ve sana en güzel biçimde ibadet etmek konusunda bana yardım eyle. (İbn Huzeyme, Dua, 751)

* Bir gül kurur, kalpteki sevgi kurumaz. Yağan yağmur durur, gönüldeki fırtına durmaz. Her şey unutulur ama sevilen insanlar unutulmaz. Hayırlı, nurlu cumalar dilerim.

*Bu mübarek cuma günü hürmetine evlerimizi aşsız, kalplerimizi aşksız, dillerimizi duasız bırakma… Evlatlarımızı hayırlı, bedenimizi sağlıklı, işlerimizi başarılı kıl… Fakirlere yardım et, zalimlere fırsat verme Ya Rab! Hayırlı cumalar dilerim.

* Bazı müminler cennete hasret yaşar. Bazı müminler de vardır ki cennet onları hasretle bekler. Cennetin hasrete beklediği müminlerden olmak duasıyla, hayırlı cumalar. 

* Rabbim! Göğsümü açıp genişlet. İşimi kolaylaştır. Dilimdeki düğümü çöz. Ki söyleyeceklerimi kavrasınlar.( Taha Suresi Ayet 25-28) 

*Ömrümüzün hikâyesini yazan en büyük ve en güzel yazıcı olan Rabbim, gönlünüzden geçen güzellikleri alnımıza kader diye yazsın. Amin, hayırlı cumalar dilerim. 

*Allah'ım, habibin Muhammed Mustafa'ya, ailesine ve dostlarına rahmet eyle ve onların katındaki hürmeti için dualarımıza icabet et. Amin, cumamız mübarek olsun. 

* Mevlana diyor ki; dua edecek güzel bir gönlün yoksa güzel yürekli insanlardan dua iste. Hayırlı Cumalar…