EKONOMİ
Giriş Tarihi : 24-02-2021 02:21   Güncelleme : 24-02-2021 02:25

Dogecoin (DOGE) nedir, nasıl alınır? Dogecoin neden yükseliyor?

Dogecoin (DOGE) nedir? Dogecoin nasıl alınır? Kripto Para Dogecoin (DEGO) yükselmeye devam eder mi, neden yükseliyor? Bir şaka olarak piyasaya çıkan ancak daha sonra trend yakalayan Dogecoin yatırımcıların merak konusu olmaya devam ediyor. Dünyanın en zengin iş insanlarından biri olan Elon Musk’un da Dogecoin hakkında paylaşımlar yapması, yatırımcıları bu kripto paraya yönlendirdi.

Dogecoin (DOGE) nedir, nasıl alınır? Dogecoin neden yükseliyor?

TRKayseri.com - Elon Musk, para birimine verdiği desteği dile getirmeye devam etti. Doge, basın ve ilginin bir başka nedeni olarak bugüne kadar yaklaşık% 50 arttı. Gene Simmons ve Snoop Dogg gibi Twitter influencer’ları eğlenceye katıldı ve madeni paraya eklenmiş kendi kişiliklerini yarattı. Doge hareketi burada mı kalacak yoksa yanlış ağaca mı havlıyorsunuz?

DOGE’ye yatırım yapmayı düşünüyorsanız, riskleri anlayın. Yeni başlayanlar için rehberimiz, DOGE hakkında daha fazla bilgi edinmenize ve ilk yatırımınızı yapmanıza yardımcı olacaktır.

En iyi mobil aracı kurumlardan biri olan Robinhood’da hesap minimumları olmadan 0,00 $ ‘a hisse senedi, opsiyon, ETF ve hatta kripto ticareti yapın.

DOGE nedir?
K0“eğlenceli ve dostça” internet para birimi olarak markalaştıran Dogecoin, Aralık 2013’te tanıtılan eşler arası ve açık kaynaklı bir dijital para birimidir. Dogecoin’in arkasındaki asıl fikir, halkın bunu anlamasına yardımcı olmak için daha akılda kalıcı bir kripto para birimi projesi oluşturmaktı. blok zincirlerinin arkasındaki teknoloji.

Dogecoin, Bitcoin gibi diğer kripto para birimleriyle aynı temel teknoloji üzerine inşa edilmiştir . Bununla birlikte, DOGE, kullanıcıların daha hızlı ve daha uygun fiyatlı ticarete erişmesini sağlamak için Bitcoin’in teknolojisine birkaç iyileştirme getiriyor. Sınırsız sayıda Dogecoin ve kripto para birimi alım satımlarından bir dizi büyük borsada yararlanabilirsiniz.

DOGE’nin Kısa Tarihi
Dogecoin, blockchain teknolojisinin yeteneklerine dair halkın bilinçlendirilmesine yardımcı olmak için 2013 yılında bir şaka olarak tanıtıldı. Maskotu Shiba Inu, kripto para biriminin adını aldığı popüler “doge” internet memesini taklit ediyor.

Dogecoin başlangıçta bir şaka olarak tasarlanmış olsa da, DOGE canlı ve tutkulu çevrimiçi topluluğu sayesinde hızla ivme kazanmaya başladı. Dogecoin, kalifiye olduktan sonra 2014 Kış Olimpiyatları’na Jamaika Bobsled Takımını göndermeye yönelik 50.000 $ ‘lık başarılı bağış toplama etkinliği de dahil olmak üzere çok sayıda kamuya açık haberde yer aldı.

DOGE şu anda 13 olan inci $ ‘dan fazla 5,9 milyar toplam piyasa değeri ile toplam piyasa değeri ile ölçülen zaman büyük cryptocurrency projesi.

Adım: Çevrimiçi bir hesap açın.
Dogecoin satın almanın ilk adımı, DOGE’yi destekleyen bir kripto para komisyoncusu ile bir hesap açmaktır.
Kripto komisyonculuk hesabınızı açarken göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz bazı şeyler şunlardır:

Komisyoncunun ücreti ve komisyon programı
Her bir brokerin ticaret platformu üzerinden erişebileceğiniz özellikler ve eğitim araçları
Borsada satın alınabilecek ve satılabilecek madeni para ve jeton türü
Ek pazarlara erişim (bazı komisyoncular mümkün olduğunca çok madeni para ve jetona erişim sağlamaya odaklanırken, diğerleri kripto para birimi piyasa erişimini hisse senedi, forex ve ek piyasa seçenekleriyle birleştirir)

Adım 2: Hesaba Para Yatırın ve Satın Alma İşleminizi Yapın.
Hem cüzdanınız hem de komisyon hesabınız açıldıktan sonra, DOGE satın almak için bir satın alma siparişi verebilirsiniz. Öncelikle, brokerinizin işlem platformunu açın ve DOGE’nin mevcut fiyatına bir göz atın. Kripto para birimlerinin fiyatları her zaman değişse de, piyasa oranına yakın ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz – madeni paralarınız için fazla ödeme yapmadığınızdan emin olmak için DOGE’nin fiyatını ve nasıl hareket ettiğini izlemek isteyebilirsiniz.

En iyi komisyoncular, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli sipariş türleri sunacaktır. Daha önce hisse senedi ticareti yaptıysanız, muhtemelen temel sipariş türlerine aşinasınızdır. Yapmadıysanız, yatırım yapmadan önce en yaygın sipariş türleriyle temel bir aşinalık kazandığınızdan emin olun. Bir sipariş türü seçin ve mevcut fonlarınıza ve mevcut piyasa fiyatına göre ne kadar DOGE satın almak istediğinizi hesaplayın.

Buradan, komisyoncunuz sizin adınıza siparişinizi doldurmakla ilgilenecektir. DOGE’nuzu değişim cüzdanınızda gördüğünüzde, siparişinizin tamamlandığı anlamına gelir. Brokeriniz talimatlarınıza göre siparişinizi yerine getiremezse, işlem günü sonunda iptal edebilir.

Bonus ipucu:
Piyasada aynı anda sınırsız sayıda DOGE bulacaksınız. Madeni para düzensiz medyanın dikkatini çekse de, şu anda bu kripto para birimi projesi için aktif kullanım durumlarının olmadığını hatırlamak önemlidir.

Adım: Bir cüzdan satın alın (isteğe bağlı)
Bir kripto para cüzdanı, DOGE’nizi bir değişim dışında saklamak için kullanabileceğiniz özel bir anahtar seti sağlar. Bu, değişiminizin bir hack veya hırsızlık hedefi olması durumunda yatırımınızı daha güvenli tutmanıza yardımcı olur.

Robinhood şu anda kullanıcılara varlıklarını başka bir cüzdana gönderme veya alma erişimi sunmamaktadır. Kendi kripto para biriminizi elinde tutmak istiyorsanız, bunu Robinhood’dan satın almayın. Coinbase , eToro ve Gemini , kendi değişim cüzdanlarından gönderme ve alma erişimi sağlar. En iyi güvenlik için, kendi özel anahtarınızı yönetmenize izin veren bir cüzdan kullanın.

2 ana kripto para cüzdanı türü vardır: sıcak yazılım cüzdanları ve soğuk donanım saklama cüzdanları. Yazılım cüzdanları ücretsizdir, ancak yatırımlarınıza erişmek için internete bağlı olmaları gerekir. Donanım cüzdanları, maksimum güvenlik için paralarınızı çevrimdışı olarak saklar ancak 50 dolara kadar mal olabilir. DOGE’nuzu nasıl saklayacağınıza karar verirken favori yazılım ve donanım cüzdanlarımızı düşünün.

En İyi Donanım Cüzdanı: SecuX W20
GÜVENLİ – SecuX donanım cüzdanı, korumalı üretim zincirinden kurcalamaya karşı dayanıklı paketlemeye, varlıklarınızı güvende ve zarar görmeden korumak için askeri sınıfına, sertleştirilmiş güvenlik unsuruna kadar eksiksiz bir güvenlik özellikleri paketine sahiptir …

SecuX W20 – Bluetooth ile En Güvenli Kripto Donanım Cüzdanı – Büyük Dokunmatik Ekran – Bitcoin, Ethereum, Ripple, BTC, ETH, LTC, BCH, DGB, Dash, BNB, Doge, XLM ve Daha Fazlasını Kolayca Yönetin

99,00 ABD doları GÜVENLİ – SecuX donanım cüzdan Tam güvenlik paketi güvenli ve unassail varlıklarınızı tutmak için dayanıklı paketleme, askeri sınıfa doğru aşağı, sertleştirilmiş güvenli eleman kurcalamaya, korumalı üretim zincirinden yerinde özellikleri vardır … devamını oku (9 Şubat 2021 itibariyle – Daha fazla bilgi )

SecuX W20, DOGE, Bitcoin, Ethereum ve çok çeşitli ek dijital varlıkları destekleyen kapsamlı bir seçenektir. W20, Wi-Fi’ye bağlanmadan varlıklarınızı takip etmeyi kolaylaştıran büyük 2,8 inç dokunmatik ekrana sahiptir. Madeni paralarınızı W20’nize aktarmak için, cihazın Bluetooth uyumluluğunu kullanabilir veya cihazınızı manuel olarak masaüstü bilgisayarınıza veya dizüstü bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Basit, akıcı bir arayüz ve kolay bir kurulum süreci ile SecuX W20, yeni yatırımcılar için ideal bir seçimdir.

En İyi Yazılım Cüzdanı: Dogecoin Cüzdan
Eğlenceli ve kullanıcı dostu internet para birimi, hem masaüstü hem de mobil cihazlar için kendi basit, sezgisel cüzdan seçeneğini de sunar. Dogecoin Cüzdanına başlamak yaklaşık 5 dakika sürer. Basitçe işletim sisteminize tıklayın, cüzdanı indirin ve çalıştırın ve DOGE’nuzu çevrimiçi olarak güvenle saklamaya başlayın. Dogecoin Cüzdanını Google Play mağazasından ücretsiz olarak da indirebilirsiniz.

Kripto Paranızı Takas Edin veya Satın
DOGE’nizi değişim cüzdanınızda gördükten sonra, şimdi yatırımınızdan nasıl bir getiri elde etmek istediğinize karar vermeniz gerekecek. Uygulayabileceğiniz 2 ana strateji vardır:

Uzun vadeli elde tutma: Dogecoin fiyatının onu aylarca hatta yıllarca tutabileceğine inanan yatırımcılar. Stratejiniz buysa, yatırımlarınızı daha güvenli tutmak için DOGE’nizi mümkün olan en kısa sürede cüzdanınıza aktarın.

Kısa vadeli scalping: Kısa vadeli yatırımcılar, kendileri için avantajlı olduğunda DOGE alıp satarak küçük fiyat hareketlerinden faydalanırlar.

Kısa vadeli bir yatırımcı olmayı planlıyorsanız, güvenilir ve hızlı işlem yapan bir ticaret platformuna erişiminizin olması önemlidir. En sevdiğimiz platformlardan birkaçı aşağıdadır.

Kripto para birimlerinin fiyatı dakikadan dakikaya değişebilir. DOGE veya başka bir kripto para birimine yatırım yapmak için ödeyeceğiniz fiyatı etkileyebilecek faktörlerden bazıları şunları içerebilir:

Mevcut arz: Sınırsız bir DOGE arzı olmasına rağmen, her yatırımcı hisselerini satmaya istekli değildir. Borsalarda bulunan hisse sayısı DOGE fiyatının değişmesine neden olabilir.

Haberler: Yeni duyurular, DOGE’nin fiyatını olumlu veya olumsuz yönde değiştirebilir. Örneğin, popüler bir borsa DOGE ticaretini ekleyeceğini duyurursa, DOGE’nin fiyatı muhtemelen yükselecektir.

Mevcut finansal koşullar: Yatırımcılar, genel piyasa düşüş trendi gösterdiğinde kripto para birimi gibi alternatif yatırımlara yönelme eğilimindedir. Kötü ekonomik koşullar DOGE’nin fiyatını yükseltebilir.

Diğer kriptoların fiyatlarının nasıl hareket ettiğini izlemek , satın alma siparişinizi ne zaman vermeniz gerektiğine karar vermenize yardımcı olabilir. Aşağıdaki tablomuzu kullanarak kripto para birimi piyasa koşullarına göz atın.