EKONOMİ
Giriş Tarihi : 11-08-2020 22:35   Güncelleme : 12-08-2020 09:37

Dolar kurunda son durum ne

12 Ağustos dolar kaç TL oldu. Euro kaç TL oldu. Döviz kurundaki son durum ne oldu.

Dolar kurunda son durum ne

Yeni tip Covid-19 salgını ile mücadele devam ederken global piyasadaki dalgalanma devam ediyor. Ekonomistler tarafından dolar ve Euro kurları paylaşılırken, hareketlilik vatandaşlar tarafından yakından izleniyor.

Dalgalanma devam ediyor
ABD Başkanı Donald Trump'ın ABD'li kişi veya kuruluşların Çinli şirketlere ait sosyal medya uygulamaları TikTok ve WeChat ile herhangi bir iş yapmasını yasaklamaya yönelik kararnameleri imzalamasının ardından Hazine Bakanlığı, aralarında Hong Kong Baş Yöneticisi Carrie Lam'in de olduğu 11 kişinin yaptırım listesine alındığını duyurdu. Söz konusu gelişmeler, ABD ile Çin arasında gerilimin artarak devam edeceğine ilişkin endişeye neden olsa da geçen hafta dünya genelinde açıklanan imalat sanayi ve bileşik satın alma Yöneticileri Endeksi verileri genişlemeye, ABD'nin istihdam verileri de toparlanmanın devam ettiğine işaret etti. Küresel piyasalardaki satıcılı seyre paralel olarak dolar/TL kuru, yeni haftaya yükselişle başlaması sonrasında dalgalanma devam ediyor. Peki, dolar ne kadar, kaç TL? Merak edenler için detayları haberimizde derledik. İşte, güncel 10 Ağustos Euro ve dolar kuru.

Dolar da Euro da yükselişte
Çarşamba günü, kapanışta doların satış fiyatı 7,23 TL, Euro’nun satış fiyatı ise 8,49 TL olmuştu. Serbest piyasada 7,20 TL olarak alınan dolar, 7,21 TL’den satılıyor. Öte yandan 8,45 TL’den alınan Euro ise 8,47 TL civarında satış işlemi görüyor.