GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-10-2021 14:13   Güncelleme : 04-10-2021 14:13

'Dünya Yürüyüş Günü' Ali Dağındaki doğa yürüyüşüyle anıldı

Dünya Yürüyüş Günü’nde, Talas Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyonla yürüyüş gerçekleştirildi. Kayseri'nin keyifli doğal alanlarından Ali Dağı 360 Yürüyüş Parkuru'nda yürüyüş etkinliği yapıldı.

'Dünya Yürüyüş Günü' Ali Dağındaki doğa yürüyüşüyle anıldı

Talas Belediye Başkanı Yalçın'ın da katıldığı etkinlikle, Kızılay Kocasinan şubesi gönülleri, Adım Yürüyüş Derneği ve işitme engelli sporcular ile yüzlerce sporsever doğal ortamda spor yapmanın keyfini yaşadı.

Sporun sağlık açısından önemine dikkat çeken Başkan Yalçın, spor yapabilmek için gerekli alanları oluşturduklarını ve çalışmaların daha güzel yerler oluşturmak için devam ettiğini söyledi. Ali Dağı'nın rehabilitasyon merkezi haline getirildiğinin altını çizerek, “Sizin mutluluğunuzdan kendimizemutluluk çıkarıyoruz, sizin mutlu olmanız bizim için önemli” dedi.

Daha sonra Ali Dağı'yla ilgili çalışmalara değinen Başkan Yalçın, 360 yürüyüş parkuru ve diğer alanlarda yürütülen projelerle daha konforlu ve daha verimli bir alan ortaya çıkacağını ifade etti. Başkan Yalçın sözlerine şöyle devam etti:"İnşallah füniküler sistemle beraber burası çok güzle bir yer olacak. Biliyorsunuz buraya 17 bin ağaç diktik, inşallah daha güzel bir yer haline getireceğiz." Ge rçekleştirilen etkinlikten dolayı Başkan Yalçın'a teşekkür eden Fatih Damar, Ali Dağı yürüyüşlerini çok beğendiğini söyledi.

Yürüyüş etkinliğine katılan Enver Taşçı da organizasyondan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Yalçın'a teşekkür etti. “Böylesine güzel bir yeri şehrimize kazandırdı ve biz de burada spor yapıyoruz” diyen Taşçı, herkesi Ali Dağı'na davet etti.

Yürüyüşe katılan genç sporcular da etkinliği çok beğendiklerini ifade ederek bu tür programlarla insanların sosyalleştiğini ve sağlıklı ortamda bir araya geldiğini belirtti.

Bir başka sporsever de “Mükemmel, iyi ki buraya gelmişiz” sözleriyle yürüyüş alanıyla ilgili memnuniyetini vurgulayarak Başkan Yalçın'a teşekkür etti. 
9 kilometrelik yürüyüş parkurunda gerçekleşen organizasyonun sonunda çay, simit ve peynirden oluşan kahvaltı ikramı verildi.