SPOR
Giriş Tarihi : 22-10-2021 08:54   Güncelleme : 22-10-2021 08:54

Emre Arıkan 3 Korner 1 Penaltı'nın Konuğu Oldu

Kayseri'nin dijital yüzü etv Kayseri'de yayınlanan 3 Korner 1 Penaltı'nın konuğu Kayseri Emar Grup Futbol Kulübü Başkanı Emre Arıkan oldu. Arıkan, spor yazarı Erhan Kan ve spor Muhabiri Memduh Borazan ile Tempo Medya Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Yıkılmaz'ın sorularını yanıtladı.

Emre Arıkan 3 Korner 1 Penaltı'nın Konuğu Oldu

Kayseri'nin en çok izlenen televizyonlarından etv'de her perşembe akşamı ekranlara gelen 3 Korner 1 Penaltı'da spor yazarı Erhan Kan ile birlikte spor muhabiri Memduh Borazan ve Tempo Medya Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Yıkılmaz'ın konuğu Kayseri Emar Grup Futbol Kulübü Başkanı Emre Arıkan oldu. Başkan Arıkan, 2 saati aşkın süren programda çok önemli açıklamalarda bulundu.

HEDEF HER SENE 1 ÜST LİG:
3 Korner 1 Penaltı'da soruları yanıtlayan Kayseri Emar Grup Futbol Kulübü Başkanı Emre Arıkan, hedeflerinin her yıl bir üst lige çıkmak olduğunu dile getirdi. Hayalinin Süper Lig'de Kayserispor ile karşılaşmak olduğunu belirten Arıkan, ''çok değil bir kaç yıl sonra Kayseri derbisini Berna Başkan ile yan yana izleyebiliriz. Her yıl bir üst lige çıkmak istiyoruz. Bazı kazalar ve gecikmeler olabilir ama, hedefimiz Süper Lig'e çıkmak'' ifadesini kullandı.

ALT YAPIYA ÖNEM:
Alt yapının kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Kayseri Emar Grup Başkanı Arıkan, Fildişi Sahili'nden Drogba'nın akrabası olan bir futboluyu kadrolarına kattıklarını ve hedeflerinin Afrika'dan getireek Türk yapacakları gençleri başka kulüplere satmak olduğunu dile getirdi. Bir kaç yılda bu sirkülasyonu tamamlayacaklarına olan inancını da dile getiren Arıkan, ''Üst liglere çıktıkça gereken bütçeyi de genç oyuncuların satışlarından oluşturacağımız kaynakla tamamlayacağız'' dedi.

SİYASİ ÜYELİĞİM YOK:
Tempo Medya Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Yıkılmaz'ın siyasi bir partiye üyeliği hakkında yönelttiği soruya, siyasetle ilgilenmediği ve hiç bir siyasi partiye üye olmadığıyla ilgili yanıt veren Emar Grup Futbol Kulübü Başkanı Arıkan, ''Hiç bir siyasi partiye üyeliğim yada yakınlığım bulunmuyor. Ben işime ve futbola aşık biriyim. Şuan benim için en önemli şey çalışmak. Emar Grup'u hak ettiği yere taşıyabilirsem yeter bana'' açıklamasını yaptı.

SİYASET DÜŞÜNÜYOR MU?
Yatırımları ve hızla ünlenmesiyle ilgili de yöneltilen soruya ''Siyasi bir partiye üyeliğim olmadığı gibi siyasette düşünmüyorum. Ama ilerde hayat neyi getirir bilmem. Yakın gelecekte öyle bir niyetim yok. Fakat bu tip oluşumlar daha çok halkımızın ve vatandaşlarımızın taktiriyle olur. Onların tasarruflarıyla netlik kazanır. Yine de şimdilik böyle şeyleri konuşmak için erken olsa da, ilerleyen dönemde ne olur bilinmez'' ifadelerini kullandı.

EMAR KAYSERİSPOR OLABİLİR:
Sponsorluk ve isim hakkı gibi durumlarla alakalı olarak sorulan ''Kayserispor'a isim sponsoru olmayı düşünür müsünüz?'' sorusuna da ''Evet. Neden olmasın. Kayseri'nin en büyük değerinin isim sponsoru neden dışardan bir firma olsun ki. Neden emar Kayserispor olmasın ki? Ben böyle bir şey isterim. Şartlar oluşunca da hem Kayserispor ile karşılıklı masaya oturup bu düşünceyi hayata geçirmek güzel olur'' açıklaması getiren Emre Arıkan, Kayserispor yöneticiliği içinde yeşil ışık yakan yorumlarda bulundu. 

KENDİ PARASINI BASACAK:
Yakın zamanda Kayserispor ve diğer bir çok kulüp gibi Emar Grup Futbol Kulübü'nün de kripto parasıyla piyasaya girmeyi hedeflediklerini söyleyen Emre Arıkan, ''SPK'ya kayıtlı bir şekilde bizlerde kendi sanal paramızı yapmak istiyoruz. Coin dünyasında yer almak istiyoruz. İleri ki hedeflerimiz arasında bu da var'' ifadelerini kullandı.