GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-12-2020 04:21   Güncelleme : 25-12-2020 04:21

En güzel Cuma mesajları- En anlamlı Cuma mesajlar nelerdir

Mübarek Cuma günü için mesaj arayanlara en güzel, anlamlı ve hadisli sözler haberimizin devamında...

En güzel Cuma mesajları- En anlamlı Cuma mesajlar nelerdir

Müslümanlar için dostluğun ve kardeşliğin simgesi olan Mübarek Cuma, İslam alemi için sadece mübarek gün olmasının dışında kardeşlik bağlarının güçlendiği gündür. Seven sevdiğine bu günü her hafta hatırlatarak, dört bir yana sevgi tomurcukları eker. Her kıtada var olan Müslümanlar tarafından ayrı ayrı güzelliklerde kutlanırken, birbirini göremeyenler tarafından alternatif olarak mesaj atılır. Söz konusu her hafta sevdiklerine bu günü hatırlatmak isteyenler Perşembe akşamından Cuma mesajlarını araştırmaya başlarken, mesaj seçimin de çok zorlandığı zamanlar olur. Anlamlı, güzel ve hadisli mesajlar haberimizde… 

Güneşin doğduğu en faziletli günlerden Cuma, sevapların fazlasıyla defterlere yazıldığı ve dostluk bağlarının arttığı gündür. Birbirlerini göremeyen dostların son çare olarak mesaj atıp, kutladıkları bu özel günde anlamlı, güzel ve hadisli mesaj arayanlar için sözler; 

*Yerin, göğün, mülkün ve her türlü iyiliğin sahibi, Yüce Mevlam’ın ümidinizi kaybettiğinizde sizin için yazdığı kaderin, hayallerinizden daha güzel olduğunu hatırlatacağı, gönlünüzce bir gün olsun inşallah. Hayırlı cumalar. 

*Günlerinizin en faziletlisi cuma günüdür. Bu sebeple o gün bana çokça salâtü selâm getiriniz; zira sizin salâtü selamlarınız bana sunulur. 

* Hiç kimse kendisi için gizlenen müjde ve mutluluğu bilemez (Secde S. 17. Ayet) Rabbi'min müjdeleri nasip olsun hepimize. Hayırlı cumalar.

 * Cuma gününde bir saat vardır ki Müslüman, bu saate isabet ederek hayırlı bir şey isterse Allah ona istediğini verir. (Müslim, Cuma, 15) Hayırlı Cumalar. 

* Ey Rabbi'm! Yalvarışım rahmetine güvenimden, her şey kudretinden, içimdeki kırık kalp Allah derken, rahmetini esirgeme üzerimizden. Amin! Hayırlı cumalar dilerim.

 * Allah'ım beni senin sevginle, Seni sevenlerin sevgisiyle ve Sana yaklaştıracak davranışların sevgisiyle rızıklandır. (Hadis-i Şerif) Hayırlı cumalar.

 * Ey Allah’ım! Ey Rabbi'miz! Bize dünyada iyilik, güzellik ve nimet ver, ahirette de iyilik, güzellik ve nimet ver ve bizi ateş azabından koru. (Buhârî, " De’avat", 55) Hayırlı cumalar. 

* Allah'ım! Seni zikretmek, nimetlerine şükretmek ve sana en güzel biçimde ibadet etmek konusunda bana yardım eyle. (İbn Huzeyme, Dua, 751)

 * Bir gül kurur, kalpteki sevgi kurumaz. Yağan yağmur durur, gönüldeki fırtına durmaz. Her şey unutulur ama sevilen insanlar unutulmaz. Hayırlı, nurlu cumalar dilerim. 

*Bu mübarek cuma günü hürmetine evlerimizi aşsız, kalplerimizi aşksız, dillerimizi duasız bırakma… Evlatlarımızı hayırlı, bedenimizi sağlıklı, işlerimizi başarılı kıl… Fakirlere yardım et, zalimlere fırsat verme Ya Rab! Hayırlı cumalar dilerim. 

* Bazı müminler cennete hasret yaşar. Bazı müminler de vardır ki cennet onları hasretle bekler. Cennetin hasrete beklediği müminlerden olmak duasıyla, hayırlı cumalar.

 * Rabbi'm! Göğsümü açıp genişlet. İşimi kolaylaştır. Dilimdeki düğümü çöz. Ki söyleyeceklerimi kavrasınlar. ( Taha Suresi Ayet 25-28)

 *Ömrümüzün hikâyesini yazan en büyük ve en güzel yazıcı olan Rabbi'm, gönlünüzden geçen güzellikleri alnımıza kader diye yazsın. Amin, hayırlı cumalar dilerim. 

*Allah'ım, habibin Muhammed Mustafa'ya, ailesine ve dostlarına rahmet eyle ve onların katındaki hürmeti için dualarımıza icabet et. Amin, cumamız mübarek olsun. 

* Mevlana diyor ki; dua edecek güzel bir gönlün yoksa güzel yürekli insanlardan dua iste. Hayırlı Cumalar… 

*Ümmetin, milletin Cuma'sı hayırlara vesile olsun. Allah, namaz ve dualarımızı yüce katında makbul kılsın. Hasta kullarına şifa buyursun. Zordaki kullarını selâmete ulaştırsın. Bizi görünür, görünmez her sıkıntıdan kurtarsın ve korusun. Hayırlı cumalar.