GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-02-2021 22:46   Güncelleme : 18-02-2021 22:46

En Güzel Cuma Mesajları l Sevdiklerinize göndereceğiniz en güzel ayetli cuma mesajları

Telefon, internet ve sosyal medya kullanımın artmasıyla birlikte Cuma günleri dijital platformda en çok aranan içeriklerden biri de Cuma mesajları. 2021en güncel Cuma mesajları neler?

En Güzel Cuma Mesajları l Sevdiklerinize göndereceğiniz en güzel ayetli cuma mesajları

İslam dünyası için en özel zamanlardan birisi olarak kabul edilen Cuma günleri, müslümanlar için hem kutsal hem de dua kapısının açıldığı gün olarak kabul edilir. Bu nedenle özellikle bugün gerek sosyal medyadan gerekse mobil iletişim araçlarından Cuma mesajlarıyla tebrikleşen İslam dünyası için en özel ve en güzel Ayetli Cuma mesajlarını derledik.

İslam dünyasının en hayırlı günü olan Cuma gününde, müslümanlar ibadetlerin yanı sıra sevdiklerine en güzel dilekleri sunarak bu günü özel kılıyorlar. Müslümanların kendi aralarında Whatsapp, Facebook, İnstagram gibi sosyal medya sitelerinden sevdiklerinize gönderebilecekleri en güncel Cuma mesajlarını sizler için haberimizde derledik. İşte 2021 yılının en güzel Cuma mesajları..

* Günler bize dostların güzelliğiyle, dualarıyla mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamızsa sizlerin sevgisi. Cumamız mübarek olsun.

* Allah sizin için yarattığı bedene değil, kalplerinize bakar. Kalplerinizin güzel olması dileğiyle. Hayırlı cumalar. 

* Allah; Ömrünü zeytin ağacının ömrü gibi uzun, bedenini zeytinyağı gibi sıhhatli, yuvanı zeytin taneleri gibi bereketli yapsın. Hayırlı Nurlu Cumalar dilerim.

* Huzur, umut ve mutluluğunuz daim, cumanız hayırlı olsun.

* Avuç içlerinde sakladığınız tüm duaların kabul olması dileğiyle, hayırlı cumalar.

* Yaradanın affına, Resülün sevgisine, cennetin en güzel köşesine erişmeniz dileğiyle.

* Allah'ım! Sen affedicisin, Kerim'sin, affı seversin, beni affet. (Tirmizî, Deavât, 84.) Hayırlı cumalar..

* Allah'ım! Yüreklere ferahlık olan merhametin ile günahlarımızı affeyle.Tüm müslümanların cuması mübarek olsun. Hayırlı, bereketli, huzurlu ve sağlıklı günleriniz olması dileğiyle. Amin!

* Allah'ım! Aklıma ilim ve hikmet; fikrime, feraset ve basiret; bedenime sıhhat ve afiyet; ruhuma da, tekamül ve metanet ihsan eyle. Amin! Cumanızın hayırlara vesile olmasını dilerim.

* Allah'ım! Seni zikretmek, nimetlerine şükretmek ve sana en güzel biçimde ibadet etmek konusunda bana yardım eyle.

* Sakın dünya hayatı sizi aldatmasın. O aldatıcı şeytan da, Allah hakkında sizi aldatmasın.
(Lokman – 33) 

* Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan ve sabreden ve şükredenlerden eyle! İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle Ya Rabbim. Amin. Hayırlı Cumalar dilerim.

* "Benim nezdimde sizin en kuvvetliniz, hakkını alıncaya kadar zayıf olan kimsedir. En zayıfınız da ondan başkasının hakkı alınıncaya kadar güçlü kimsedir." Hz. Ebubekir (r.a)

* Cumanız Mübarek Olsun…Selam ve Dua ile..!"Herhangi biriniz, 'Rabbime kaç defa duâ ettim de duamı kabul etmedi' diyerek acele etmedikçe duası kabul edilir."
(Buhârî, Daavât 22)

"Allah`ım! Dillere destan, yüreklere ferahlık olan merhametin ile günahlarımızı affeyle. Amin tüm Müslümanların cuması mübarek olsun. Hayırlı, bereketli, huzurlu ve sağlık dolu günler dilerim. "