GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-01-2021 13:03   Güncelleme : 27-01-2021 13:03

Erciyes'te ikinci kez zaman kaybı

İyi Partili Kazım Yücel, Erciyes'te ihale yolu ile otel arsası alıp otel inşaatı yapmayan müteşebbislere yönelik açılan tapu iptal davasını değerlendirdi.

Erciyes'te ikinci kez zaman kaybı

İkinci kez tapu iptal davası açılmasına hakkında konuşan Yücel, Erciyes’in 10 yıl geriye gittiğini söyledi.

Erciyes Kayak Merkezinde konaklama tesislerinin sayısını ve yatak kapasitesini artırmak amacıyla 21 otel arsası ihaleye 13 Haziran 2012 yılında ihaleye çıkartılmış ve arsalar satılmıştı. 20 adet konaklama tesisi planlanırken sadece verilen sürede 2 adet tesisin yapılması üzerine dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından tapu iptal davası açılmış ve 19 arsa için yeniden ihale gerçekleştirilmişti. O dönem muhalefet görevini yürüten Kazım Yücel, bu duruma itiraz etmiş ve şartnamenin iyi yazılmasını ve yeniden bir iptalle karşı karşıya kalınmaması gerektiğini söylemişti ama gelinen noktada bu kez Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yeniden tapu iptal davası açıldığını kamuoyu ile paylaşmıştı.

Yücel "Maalesef bütün uyarlarımıza ve yol göstermemize rağmen sırf muhalefet söylüyor diye söylemlerimiz dikkate alınmadı. İhale iptal edildiğinde ve yeniden ihaleye çıkılma aşamasında dönemin Belediye Başkanı şartname konusunda uyarmış ve gerekli şartların açık ve net bir şekilde yazılması gerektiğini söylemiştik. Hatta önceki dönem belediye başkanına  'Buraları birileri getirim alanı olarak görmesin ve gerçekten bu ihaleye otel yapacaklar alınsın' diye fikrimizi beyan etmiştik. Yine 'Birileri rant amaçlı ihaleye girip sonrasında da aldığı arsayı taşerona verip de buradan rant elde etmesin' dedik ve yine otel yapımı için bir süre konulması gerektiğini ve bununda açık açık ihale şartnamesinde yazılmasını istedik ama maalesef geldiğimiz nokta da Sayın Memduh Büyükkılıç'ın tapu iptal davasını açtıklarını kamuoyuna duyurması haklılığımızı bir kez daha ortaya çıkardı. Uyarılarımız dikkate alınmayınca süreç sonunda belki de Erciyes'teki ihale ikinci kez iptal edilecek. Bununla Erciyes 10 yıl geriye gitmiş oldu ve Erciyes'te ikinci kez zaman kaybedilmiş oldu "dedi.