GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-09-2022 03:38   Güncelleme : 14-09-2022 03:41

Ergün Bilen'e Hapis Şoku

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Kayseri'nin güçlü firmalarından ABC Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Bilen'e tehdit suçundan ağır ceza.

Ergün Bilen'e Hapis Şoku

Etv Kayseri'nin ortaya çıkarttığı gelişmeyle birlikte yakın tarihte Kayseri'nin önemli iş adamlarından Nuh Mehmet Delikan ile girdiği alacak verecek davasından ötürü Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 2 ayrı suçtan yapılan yargılamada ABC Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Bilen'e hapis yolu gözüktü. Küçük Ağa lakabıyla bilinen ve Kayseri'de bir çok benzin istasyonunun sahibi ve işletmeciliğini yapan aynı zamanda Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası (PÜİS) Kayseri Şube Başkanlığı da yapan Nuh Mehmet Delikan ile girdiği alacak verecek meselesi nedeniyle, Bilen'e tehdit suçundan ceza verildi. Davada ayrıca Bilen ile birlikte olan 2 kişi daha yargılanırken 1 kişiye de ''yağma'' suçu içinde ceza verildi.

2 YIL 3 AY CEZA:
Nuh Mehmet Delikan'dan alacağı olduğu iddiasıyla başlayan husumetin büyümesi ve adli mercilere kadar yansımasıyla birlikte ortaya çıkan olayda ABC Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Bilen'in, tehdit suçunu işlediğiyle ilgili yapılan suç duyurusu karar bağlandı. Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 'Tehdit'' ve ''Yağma'' gibi suçların konu edildiği dava da açıklanan karara göre Bilen'in alacağın tahsili amacıyla tehdit suçundan 2 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi. Ergün Bilen'in avukatları aracılığıyla İstihaf Mahkemesi'ne yaptığı itiraz başvurusu da reddedildi.

BİLEN'İN 2. SUÇU:
Daha önce işlediği bir suçtan 2 yıl 1 ay ceza alan ancak ertelenen cezası ortaya çıkan Ergün Bilen'in bu suçtan ötürü Nuh Mehmet Delikan'a karşı aldığı cezaların indirimsiz olarak hükmedeceği bilgisi iddia edildi. Yine aynı iddaya göre Ergün Bilen'in müşteki Nuh Mehmet Delikan'a uyguladığı tehdit suçundan ötürü aldığı hapis cezasının tamamını yatacağı dile getirildi.

NE ZAMAN TESLİM OLACAK:
Nuh Mehmet Delikan'a karşı işlediği suç nedeniyle aldığı hapis cezası kesinleşen Ergün Bilen'in hapis cezasının kesinleşmesinin ardından Cumhuriyet Savcılığı'nın yazacağı tutuklama yazısı ile birlikte teslim olması gerektiği bilgisine ulaşıldı. Şimdi Gözler Ergün Bilen'in ne zaman teslim olacağına çevrildi.

AdminAdmin