EĞİTİM
Giriş Tarihi : 11-08-2020 18:28   Güncelleme : 11-08-2020 18:28

ERÜ Rektörü Çalış kampüste korona virüs denetiminde bulundu

Dünyayı saran Korona virüs tüm dengeleri alt üst etti. Tüm sektörlerin yoluna taş koyan Covid-19’un yayılmaması ve engellenmesi için çalışılıyor. Tedbirler ve önlemler kapsamında kurallar yerine getiriliyor mu diye vatandaşlarımız sık sık denetim altına alınmaktadır.

ERÜ Rektörü Çalış kampüste korona virüs denetiminde bulundu

İçişleri Bakanlığınca 81 ile gönderilen genelge üzerine gerçekleştirilen yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış Erciyes Üniversitesi kampüsünde denetime çıktı.

“Normalleşeceğimize inanıyoruz”
Kampüs içerisinde faaliyet gösteren restoran, kantin, market gibi tüm işletmeleri denetleyen Rektör Çalış, yaptığı açıklamada maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Ülke genelinde uygulanan denetimler kapsamında ERÜ kampüsü içerisinde faaliyet gösteren işletmeler, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış ve İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci tarafından denetlendi. Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarının altını çizen Rektör Çalış, “Bugün gerçekleştirdiğimiz denetimlerde işletmelerde büyük oranda kurallara uyulduğunu gördük. Yine de bizler gerekli uyarılarımızı da işletmecilerimize yaptık. Bu dönemde maske, mesafe ve temizlik kurallarına çok dikkat etmemiz gerekmektedir. Özellikle restoran, kantin gibi işletmelerde hijyen çok önemli. Bu süreci en iyi şekilde atlatabilmemiz için herkesin dikkatli ve hassas olması gerekiyor. Bizlerde üzerimize düşen görevi yaparak, önlemler alınması konusunda hem vatandaşlarımızı hem de işletmecilerimizi uyarmaya devam ediyoruz. Önlemleri aldığımız sürece bu iş çok daha büyümeden en kısa sürede de normalleşeceğimize inanıyoruz” ifadelerini kullandı. ERÜ Genel Sekreteri Murat Yenisu da kampüs içinde yapılan denetimler de Rektör Çalış'a eşlik etti.