GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-10-2021 13:18   Güncelleme : 15-10-2021 13:18

ERÜ'ye Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Laboratuvarı

Erciyes Üniversitende, hayırsever desteği ile tefrişatı gerçekleştirilen Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Laboratuvarı’nın açılışı gerçekleştirildi.

ERÜ'ye  Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Laboratuvarı

Erciyes Üniversitende, hayırsever desteği ile tefrişatı gerçekleştirilen Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Laboratuvarı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Hayırsever desteği ile tefrişatı yapılan Anatomi Laboratuvarı’nın açılışına Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hızır Yakup Akyıldız, Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. H. Kutay Taşdemir, akademisyenler ile Hayırsever Ülger Ailesi katıldı.

Açılış da konuşan Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, Anatomi Laboratuvarının tefrişatını yaptırarak yeni maketler alınmasına destek olan Hayırsever Fatma Ülger’e teşekkür etti.

Rektör Çalış, “Hayırseverimiz Fatma Ülger tarafından anne ve babası Sultan ve Mehmet Mutlu adına tefrişatı yaptırılan Anatomi Laboratuvarı ile öğrencilerimiz modern ve fiziki alt yapısı güzel bir laboratuvara sahip oldular. Tıp Fakültesi öğrenciliğinde insan vücudu tanımak çok önemli bir eğitimdir. Öğrencilerimiz bu laboratuvar sayesinde insan anatomisini çok iyi öğreneceklerdir. İnsan vücudunu yansıtan maketler ise eğitimde çok önemlidir. Hayırseverimiz Fatma Ülger tarafından hem laboratuvarımızın fiziki alt yapısı düzenlendi. Hem de birçok fakülte de bulunmayan anatomi maketleri öğrencilerimize kazandırıldı. Hayırseverimize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. Hayırsever Fatma Ülger de konuşmasında anne ve babası adına güzel bir hayır işi yapmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.
Konuşmaların ardından Rektör Çalış ve davetliler tarafından laboratuvarın açılışı gerçekleştirildi. Açılış, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış’ın Hayırsever Fatma Ülger’e plaket takdiminin ardından sona erdi.