SPOR
Giriş Tarihi : 13-08-2020 19:35   Güncelleme : 13-08-2020 20:05

Eski Başkan Bedir rapor istedi

Berna Gözbaşı başkanlığındaki yönetime ihtarname gönderen Hes Kablo Kayserispor eski Başkanı Erol Bedir Genel Kurul tutanağını ve bağımsız denetçi kurulunun raporunu istedi.

Eski Başkan Bedir rapor istedi

2019-2020 futbol sezonunu Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)  kararıyla da olsa kümede kalarak bitiren Hes Kablo Kayserispor hakkında tartışmalar noktalanmadı. 7 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul toplantısında alınan "10 yıllık geriye dönük tüm hesapların incelenmesi" yönündeki kararın ifası ile ilgili tartışmalar başladı.

Eski Başkan düğmeye bastı
The Team Yeminli Mali Müşavirlik ile anlaşarak geriye dönük 10 yıllık hesapların incelenmesi için Berna Gözbaşı yönetimindeki Hes Kablo Kayserispor kulübü düğmeye basmıştı. Yapılan incelemeler tamamlanarak 42 sayfalık rapor hazırlandı. Rapor ile birlikte iddialar ve tartışmalar da artınca eski Başkan Erol Bedir düğmeye bastı ve raporun tasdikli onaylı bir nüshasını istedi.


İşte ihtarname
Kayseri 3.Noter kanalıyla sarı kırmızılı kulübe, avukatı Dilek Höbek ve Mahir Murat Türkmen'in hazırladığı ihtarnameyi gönderen Hes Kablo Kayserispor eski Başkanı Erol Bedir’in, "7 Aralık 2019 tarihinde yapılan Kayserispor Olağanüstü Genel Kurulu'nda alınan karar gereğince, geriye dönük 10 yıllık hesap incelemesi yaptırılmışmıdır? Genel kurul toplantısında alınan kararın gereği olarak bağımsız denetçilere 10 yıllık hesap inceletilmiş midir yoksa son 3 yılın incelemesi ile yetinilmiş midir? Eğer 10 yıl değil son 3 yıllık hesapların incelemesi ile yetinilmiş ise, Genel Kurul kararının yerine getirilmemesinin sorumlusu/sorumluları kimdir? Basında iddialarda yer aldığı şekilde eğer hesap incelemesi yaptırılmış ve 2 ay önce rapor tamamlanmış ise hazırlanan raporun bir suretinin tarafımıza tebliğ edilmeyip, basına müvekkilimizi zan altında bırakacak şekilde yakıştırma ve ithamlarla raporun sızdırılması çabası gösteren sorumlu/sorumlular kimdir? Hazırlanan raporun müvekkilimize veya temsilen tarafımıza tebliğ edilmesini engelleyici ve müvekkilimize zarar verecek şekilde hukuka, hakkaniyete aykırı tutum ve davranış içinde bulunanlarla ilgili maddi, manevi tazminat ve cezai bakımdan şikayet haklarımızı mahfuz tuttuğumuzu ihtaren bildiririz" ifadeleri ihtarnamede yer aldı.

Aynı zamanda İhtarnamede "7 Aralık 2019 tarihli Olağanüstü Genel Kurul toplantısında alınan kararın suretinin ve hazırlanan raporun, ihtarnamenin tarafınıza tebliğinden itibaren 3 gün içinde tarafımıza tebliğ edilmesini ihtaren talep ediyoruz" ifadeleri de kullanıldı.