GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-12-2020 18:19   Güncelleme : 12-12-2020 18:28

Esnaflar için kiralarda düzenlemeler geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı canlı bağlantısında esnafın yanında olduğunu söyleyerek kiralarda düzenlenmeye gidileceğini dile getirdi.

Esnaflar için kiralarda düzenlemeler geliyor

Koronavirüsün vurduğu piyasada,  tutunmaya çalışan esnaflar için yeni tedbirler alacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kiralarda düzenlemeye gidiyoruz, kabine toplantımızın ardından açıklayacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'teki  Düzbağ İçme Suyu İsale Hattı ve Doğanpınar Barajı Açılış Töreni'ne Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantıyla katıldı. Canlı bağlantıda önemli konulara vurgu yapan Erdoğan, esnaf için kiralarda düzenlemeye gidileceğini söyledi.

Salgının dünya ile birlikte ülkemizi de etkilediği bir dönemde ne sağlık hizmetlerinden ne de yatırımlardan tavız vermediklerini dile getiren Erdoğan,Milletimizin hiçbir ferdini salgın döneminde yalnız bırakmadık. Çiftçiyi, esnafı asla unutmadık. Kiralarda vesaire düzenlemelere gidiyoruz. Onları da kısa zamanda büyük ihtimalle kabine toplantımızın ardından açıklayacağız" ifadelerini kullandı.

AŞI BAĞLANTILARIMIZ BÜYÜK ÖLÇÜDE TAMAM
Aşı çalışmalarında gelinen seviye itibarıyle mutluluk duyduğunu ve önümüzdeki dönemlere daha umutlu bakıyoruz diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan," Yerli aşımızın devreye gireceği tarihe kadar ihtiyacımız olan aşıların bağlantılarını büyük ölçüde tamamladık.dedi.

SU TASARRUFUNA ÖNEM VERMELİYİZ
Yağışların yarı yarıya düştüğü bu  dönemi vurgulayarak su tasarrufuna önem vermemizi isteyen Erdoğan "Elimizdeki imkanları küçük tedbirlerle destekleyerek, barajlarımız yeniden suyla dolana kadar dikkatli hareket etmeliyiz. Açılışını yapmakta olduğumuz Gaziantep'in 2050 yılına kadar ihtiyacını karşılayacak proje, ülkemizin en büyük ikinci projesidir. Suyun doğal eğilme temini sayesinde tek kuruş enerji masrafı yapılmadan şu ana kadar şehrimize 110 metreküp su sağlandı. dedi.