SPOR
Giriş Tarihi : 30-11-2021 23:47   Güncelleme : 01-12-2021 00:14

Etv'de Gündem Mustafa Mamur !

Kayseri'nin haberde ve sporda en güçlü yayınlarını yapan kanallarından Etv'de yayınlanan Sportif'de Recep Mamur dosyası açılırken, yorumcular Mustafa Mamur'a, '' Gel ve hesap ver'' dedi.

Etv'de Gündem Mustafa Mamur !

Yukatel Kayserispor'da yaşanan gelişmelerin detaylıca dile getirildiği Sportif Programı'nda Spor Yazarı Yüksel Yıkılmaz ile Kayseri Etv Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Yağmur, eski başkan Recep Mamur'un oğlu Mustafa Mamur'a seslendi.

BUNUN ADI SAHTEKARLIKTIR:
Kayseri'nin dijital yüzü Etv'de Kayserispor'un Rizespor deplasmanında aldığı yenilgiyle ilgili konuşmaya başlayan Spor Yazarı Yüksel Yıkılmaz ile Etv Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Yağmur, sarı-kırmızı takıma yapılan eleştirileri dile getirdi. Kayserispor'un eski başkan Recep Mamur döneminde yapılan yanlışlıkları ve yanan muhasebe odasını işaret eden Yüksel Yıkılmaz ve Ferhat Yağmur sert eleştirilerde bulundu. Yeni Doğan Haber Gazetesi'nde ''Kayserispor Kimliğini Arıyor'' başlıklı haberi eleştiren Yüksel Yıkılmaz ibreyi Recep Mamur dönemine çevirdi. Hesaplardaki yanlışlıkların ve sahte senedin üzerinde duran iki yorumcu ağır ve sert konuştu. Kayserispor'da sahte senet düzenlenmesinin ne demek olduğunu soran Yüksel Yıkılmaz'a, Ferhat Yağmur ''Sahtekarlıktır''  cevabını verdi.

İBRE RECEP MAMUR'A DÖNEMİNE DÖNDÜ:
Tempo Medya Kurucusu ve köşe yazarı Yüksel Yıkılmaz'ın Recep Mamur dönemiyle ilgili seslendiği Mustafa Mamur'un ne yapacağı merak konusu. Mustafa Mamur'a, ''bu dosyaları temizlesin'' derken, Ferhat Yağmur ise ''Mustafa Mamur'dan açıklama bekliyoruz'' ifadesinde bulundu. Başkan eleştirilir, 2. başkan eleştirilebilir, Hikmet Karaman'ı istifaya çağırın. Bizi de eleştirebilirsiniz. 'Kayserispor kimliksiz' demek, ne demek'' diyerek tepkisini gösterdi. Recep Mamur'un yönetime geldikten sonraki dönemde şirketinin büyüme hızının kontrol edilmesi gerektiğini söyleyen Yağmur, üstü kapalı verdiği mesajda gözleri o döneme çevirdi.

BUNUN HESABINI VER ARKADAŞ:
Kayserispor için atılan ''Kimliğini kaybediyor'' başlıklı haber için ''Köpeksiz Köyde Değneksiz dolaşıyorlar'' ifadesini kullanan Yüksel Yıkılmaz, ''Şuan Kayserispor kimliksiz diyen zat-ı muherem o zamanki başkanı aklamak için sağlı sollu yanında oturuyorlardı'' dedi ve ''Ey Mustafa Mamur. Kayseri'nin tanınmış iş adamlarındansın. Baban rahat uyusun istiyorsan bunu hesabını sen ver arkadaş. Kayserispor kamuoyuna sen ver. Net söylüyorum. Ben burada seni suçlamıyorum. Yaptığın işi suçlamıyorum'' cümlesini kullandı.

MAL GEÇİYORSA BORÇTA GEÇER:
Başkan Recep Mamur'un Kayserispor'a verdiği sözü de hatırlatan Yüksel Yıkılmaz, Mustafa Mamur'a seslenişini ''Senin Kayserispor konusunda merhum başkanla ne kadar zıt olduğunu da biliyorum. Dolayısıyla burada bir soy ismin var. Maalesef Bu noktada bu yük senin üzerine düşer. Bu insanlar sana fayda vermiyor. Bu insanlar senin üzerine daha çok yük yüklüyor. Başkan 2 tane futbolcu söz verdi. Yaptı mı ? Yağmadı. Babadan oğula. Malda geçiyorsa, borçta geçer. Sözde geçer'' ifadeleriyle sürdürdü. 
Ferhat Yağmur ise ''ben babamın oğluyum, babam öbür tarafta huzurlu yatacak diyorsanız bu konuya bir açıklık getirmeniz lazım'' ifadesiyle seslendi.

Şimdi gözler Kayserispor konusunda üzerinde soru işareti oluşmaya başlayan Recep Mamur'un oğlu Mustafa Mamur'a ve ne yanıt vereceğine çevrildi.