EKONOMİ
Giriş Tarihi : 21-11-2020 10:33   Güncelleme : 21-11-2020 11:03

Garanti Bankası Konut Kredisi - Mortgage Kredisi

Ev almak isteyenlerin uygun faiz ve ödeme planlarını incelediği ve büyük çoğunlukla da Garanti Bankasından destek alındığı konut alımlarında kredi çeşitleri nelerdir?

Garanti Bankası Konut Kredisi - Mortgage Kredisi

Ev almak isteyenlerin uygun faiz ve ödeme planlarını incelediği ve büyük çoğunlukla da Garanti Bankasından destek alındığı konut alımlarında kredi çeşitleri ne? Garanti Bankası Mortgage Kredisi Faiz oranı ne ?

Herkesin hayali olan bir ev almak yada evi olanları evlerini yenilemek için, birikmişi bulunanların yatırım amacıyla konut alımlarına yöneldiği son yıllarda, en fazla kapısı aşınan kurumlar bankalar. Bu kurumlar arasında da Garanti Bankası bulunuyor. Garanti Bankası konut kredisi yada bir diğer adıyla Mortgage, ev sahibi olmak isteyenlerin adeta imdadına yetişiyor.
Bir ev almak isteyenlerin belli bir miktarda peşinatı eine almasının ardından tuttuğu bankanın yolu, biraz engebeli ve meşekkatli olsa da, istenilen sonuca varan en düzgün yol. Bir ev için kredi başvurusu yapanların, evin ipoteklenmesiyle birlikte çektikleri ev kredisi için öncelikle banka mortgage uzmanları evin değeri hakkında keşif ve araştırma yapmakta Ardından istenilen miktarla ev değerinin kıyaslanmasıyla birlikte, uygun sonucun çıkmasıyla kredi imkanı sağlanmakta.

Garanti Bankası'nın Mortgage (Konut Kredisi) için sunduğu teklif sayısı belki de vatandaşın en fazla tercih ettiği bankalar arasında olmasına neden. 

* Sabit Faizli Mortgage ("Aylık taksitlerim hiç değişmesin, her ay ne ödeyeceğimi bileyim")

* Özel Ödemeli Mortgage ("Hangi tarihlerde ne kadar ödeme yapacağımı kendim belirleyebilsem" )

* Ara Ödemeli Mortgage (“Belirli aylarda daha fazla taksit ödeyerek toplam taksit tutarımı azaltsam”)

* Azalan Taksitli Mortgage ("Başta daha fazla taksit ödesem, sonra taksitlerim azalsa")

* Artan Taksitli Mortgage ("Taksitlerime düşük başlayıp, her yıl belirleyeceğim oranda artırsam" )

* Değişken faizli Mortgage ("Ekonomik gelişmelere göre kredi taksitlerimin değişmesini istiyorum” )

* Evini Gösterene Mortgage ("Evimi teminat göstererek, mortgage kullanmak istiyorum" )

* İş yeri Mortgage ("İş yerimi ipotek ettirerek mortgage kullanmak istiyorum")

Gibi kampanyalarla bir çok seçenek sunan Garanti Bankası, müşterilerinin kendisinin belirleyeceği esnekliğe göre hareket etmekte. Faiz oranlarının ve peşinat oranına göre değişiklik gösteren bu kampanyalarla ilgili daha detaylı bilgi ve hesaplamalar için 
https://www.garantibbva.com.tr/tr/bireysel/mortgage/mortgage_urunleri.page sitesine girmeniz yeterli olacaktır.