SAĞLIK
Giriş Tarihi : 20-02-2021 16:29   Güncelleme : 20-02-2021 16:29

İl Sağlık Müdürlüğünden Korkutan Açıklama- Kayseri’de Vaka Sayılarında Artış var

Endişelendiren haberi sosyal medya hesabından duyuran Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, ilimizde görülen koronavirüs vaka sayılarında artış olduğunu açıkladı. Vaka sayılarının neden arttığını da açıklayan İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, vatandaşları uyardı.

İl Sağlık Müdürlüğünden Korkutan Açıklama- Kayseri’de Vaka Sayılarında Artış var

Vatandaşları sosyal medya hesabından sık sık bilgilendiren Ali Ramazan Benli, vatandaşlara korkutan haberi verdi. Son paylaşımıyla halkı uyaran Benli vatandaşlara hangi konulara dikkat etmesi gerektiğinin de vurgusunu yaptı.

VAKA SAYILARINDA ARTIŞ VAR! 
Geçtiğimiz haftalarda duyurulan haberlerde vaka sayısında ki azalış il halkını sevindirirken İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli’nin son yaptığı paylaşım il halkını korkuttu. Vaka sayılarında artış olduğunu dile duyuran Benli halkı uyarmayı ihmal etmedi.

İŞTE O PAYLAŞIM
Sosyal medya hesabı olan Facebook sayfasında İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli “Vaka sayılarımız artıyor. Karşılaştığımız uygunsuz durumların Başında cenaze ve taziyeler gelmektedir. Ayrıca hafta sonları merkezden ilçelere ve köylere gidip orada yapılan aile oturmaları öne çıkmaktadır. Önlemlere hep birlikte uyduğumuz zaman başarabiliriz. Zincirin en zayıf halkası kadar güçlüyüz.” mesajıyla halkı uyardı.

Benli, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasında köylerine ya da yakınlarına giderek zamanını bu şekilde geçiren vatandaşlara sitemini de dile getirdi. “Cenaze törenlerine ve taziyelere gitmek için henüz çok erken, lütfen maske, sosyal mesafe kurallarına uyalım” diyerek vatandaşları uyardı. Alınan haberlere göre Kayseri’de cenaze törenlerine katılım çok fazla ve sosyal mesafeye uyulmuyor. Halk artan vaka sayılarını önemsememeye devam ediyor.