GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-01-2022 18:07   Güncelleme : 05-01-2022 18:05

İncetoprak'tan Akaryakıt Zamlarına Tepki !

Peş peşe zamlar yüzünden muhalefet tarafından eleştirilen AK Parti’ye bir darbe de, MHP Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak’ın oğlu Mustafa'dan geldi. Mustafa İncetoprak, hükümeti benzin zamlarından ötürü Ti’ye aldı..

İncetoprak'tan Akaryakıt Zamlarına Tepki !

Kurdaki artışla birlikte peş peşe yaşanan akaryakıt zamlarına muhalefet kanadından ağır  eleştiriler gelirken, bu duruma bir eleştiride Cumhur İttifakı ortağı MHP’den geldi. Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı İncetoprak’ın oğlunun paylaştığı bir fotoğrafta benzin zamlarına alaycı yaklaşımı dikkat çekti.

YALÇIN’DAN KUTLAMA:
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak’ın oğlu Mustafa İncetoprak paylaşımlarıyla, MHP’nin ittifak ortağı AK Parti’yi ti’ye alarak eleştirdi. 810 TL 38 Kuruşluk benzin alım görseline ‘‘Torunlara anlatırız artık. Zamanında 13 Lira’dan benzin alırdık diye’’ şeklinde bir ifade kullanan Mustafa İncetoprak’ın bu paylaşımı kısa sürede bir çok medya organı tarafından haber değeri olarak görüldü.

AKP’YE YANSIDI:
Mustafa İncetoprak’ın yaptığı paylaşımla ilgili konunun partiler arasında da konuşulduğu iddia edildi. Konunun önce Cumhur İttifakı’nın Kayseri bölgesinde tartışılırken, her iki partinin genel merkezinde de bu paylaşımın konuşulduğu yönünde iddialar kamu oyuna yansıdı. 

TORUNLU GÖNDERME:
Akraykıt’a gelen yüksek zamlara MHP Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak’ın oğlu Mustafa İncetoprak, tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Bir petrol istasyonunda aracına benzin aldığı anların videosunu, Ali Avaz’a, ait “Batıyoruz dibe doğru” ve Yalın’ın, “Ya sabır” şarkılarıyla paylaşan İncetoprak, görüntülerin üzerine ise “Torunlarımıza anlatırız artık zamanında 13 liradan  benzin alırdık diye” notunu düştü.

O PAYLAŞIMI SİLDİ:
Kayseri Ticaret Odası’nda özel kalem müdürü olarak da görev yapan MHP Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak’ın oğlu Mustafa İncetoprak, uzun süre kalan paylaşımını daha sonra konunun haberleşirilmesi üzerine kaldırdı.

BABA İNCETOPRK SESSİZ:
Mlliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, oğlunun yaptığı paylaşımla ilgili sessiz kalmayı tercih etti. Ancak, aynı zamanda Kayseri Ticaret Odası’nda Özel Kalem Müdürü olarakta görev yapan Mustafa İncetoprak’ı uyardığı ve paylaşımını onun sildirdiği iddia edildi.