TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 18-08-2020 12:00   Güncelleme : 18-08-2020 12:00

Instagram hesabı nasıl dondurulur

Kişisel ve ya iş amaçlı kullanılan Instagram hesabını dondurmak için ne yapmak gerekir, Instagram hesabı nasıl kapatılır, tüm ayrıntılar haberimizde.

Instagram hesabı nasıl dondurulur

Dünya üzerinde bir milyardan fazla indirilme sayısına sahip olan Instagram hesabı kullanıcılar tarafından çeşitli nedenlerle dondurulabilir ve ya kapatılabilir.

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu olan Instagram günümüzde sık kullanılan uygulamalardan biri. Bazı kişiler için her anını paylaştığı ve vazgeçilmez olarak görülen Instagramı kapatmak ve ya dondurmak isteyen kullanıcılar olabiliyor. İnstagram hesabını dondurmak isteyen sosyal medya kullanıcılar şu şekilde bir yol izlemelidir:

- Instagram hesabınıza bilgisayar ve ya mobil tarayıcıdan giriş yapmanız gerekir çünkü, İnstagram uygulaması üzerinden hesabını dondurma işlemi yapılamaz.
- Açılan sekmeden sağ üst simgeye dokunarak, Profili düzenle kısmına tıklamalısınız.
- Ekranı aşağı kaydırın ve ‘hesabımı geçici olarak kapat’ seçeneğine dokunmalısınız.
- Yan menüde açılacak olan ‘Hesabını neden kapatıyorsun’ sorusuna seçim yaparak cevapladıktan sonra tekrar şifrenizi girmeniz gerekecek. Bundan sonra hesabını geçici olarak dondurma işlemini başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız.

Milyonlarca insanın story ve ya post gönderi olarak paylaşım yapabildiği Instagram hesabını geçici olarak dondurmak yeni giriş yapabilmenize olanak sağlar. Instagram hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız izlemeniz gereken yol şu şekilde:
- Instagram hesabınızı silmek için öncelikle internet sitesinden giriş yapmanız gerekir.
- Sonrasında hesabımı sil menüsünü açarak ‘Hesabını neden siliyorsun’ sorusunu cevaplayıp, şifrenizi girmeniz gerekir.
- Hesabımı kalıcı sil seçeniğe tıkladıktan sonra hesabınız silinecektir.