GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2022 17:12   Güncelleme : 22-04-2022 17:12

İyi Partili Kazım Yücel'den 23 Nisan Mesajı

İyi Partili Kazım Yücel, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 102. kuruluş yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan bir mesaj yayımladı.

İyi Partili Kazım Yücel'den 23 Nisan Mesajı

TARİHİMİZİN GURUR DOLU BİR SAYFASI
İyi Partili Kazım Yücel, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 102. kuruluş yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan bir mesaj yayımladı. Kurtuluş mücadelesinde Birinci Meclisin rolüne dikkat çeken Kazım Yücel, "Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir." dedi.
İyi Partili Kazım Yücel, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 102. kuruluş yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Yücel, Kurtuluş Savaşını veren ilk meclisin kuruluşu kutladı.
Yücel, "Türk Milletini yok etmek isteyenler, bütün güçleri ile anayurdumuzu işgal etmeye ve milletimizi esir almaya çalıştı. İşgalci güçler yurdumuzun dört bir tarafından girmeye başladı. Yurdumuz işgal edilirken dönemin yöneticileri ise eli kolu bağlı olarak işgali seyretmekle yetindi. O işgale sessiz kalmayan bir isim vardı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, asla bu işgali kabullenmedi ve yurtta işgalcilere karşı mücadele meşalesini ateşledi. Bu mücadelenin mutlaka topluma yayılması ve mücadelenin de topyekun olması için bir merkezden yürütülmesi gerekiyordu. Engin görüş ve liderliği ile topluma yön gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, o zor ve yokluk zamanında bu mücadelenin resmiyet kazanması ve bir merkezden yürütülmesi için de meclisin kurulması gerektiğini belirtti ve mücadeleyi topluma yayarak Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulmasının yolunu açtı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kurulan ve 23 Nisan 1920 yılında açılan kutlu meclisimizin 102. yılını büyük bir gurur ve saygıyla kutluyorum" dedi.
 Yücel, "Büyük önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk, millî bayramımız olan 23 Nisanlar’ı çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir. Milletimize ve bütün çocuklara kutlu olsun. Çocuklarımız sevgi ve barış içinde büyüsün" dedi. 
Yücel, Türk Milletinin yok edilmek istenmesine rağmen hayatını ortaya koyup Milli Mücadeleyi kazanmasının asla unutulmaması gerektiğini ve bu mücadelenin çocuklar aracılığı ile geleceğe de aktarılması gerektiğini de sözlerine ekledi.