GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-08-2020 19:29   Güncelleme : 19-08-2020 19:29

Kanser hastaları özel hastanede ücretsiz tedavi olabilir mi

Kanser hastası olan birçok vatandaşımız maddi manevi sıkıntılar yaşamaktadır. Sosyal bir devlet olma özelliğine sahip olan Türkiye Cumhuriyeti bu tür sıkıntı yaşayan vatandaşlarımıza birçok avantaj sağlıyor. Peki, Kanser hastaları özel hastanede ücretsiz tedavi olabilir mi sorusuna cevap aranıyor.

Kanser hastaları özel hastanede ücretsiz tedavi olabilir mi

Kanser hastalığı ile mücadele eden birçok vatandaşımız ekonomik sıkıntı yaşadığı için tedavisi gereğince olamıyor. Bu durum hem kanser hastası vatandaş hem de yakınları için psikolojik düşüş anlamına geliyor. Bunu göz önünde bulunduran sağlık bakanlığı özel hastanelerde ücretsiz kanser tedavisi yapılacağını duyurdu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kanser tedavisi, cerrahisi ve ilacına her türlü ilave ücret ve fark ödemesini kaldırdı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Sağlık Uygulama Tebliği değişti ve yeni düzenleme Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Sosyal güvenlik kurumu ile anlaşma yapan tüm özel hastanelerin bu düzenlemeye tabii tutulduğu açıklandı. Düzenlemeyle kanser tedavisi, cerrahisi ve ilaçlarıyla ilgili her türlü ilave ücret ve fark ödemesinin kaldırıldığı duyuruldu.