GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-07-2021 00:37   Güncelleme : 08-07-2021 00:40

Kayseri Pancar Kooperatifinde Başkan belli oldu!

Kayseri Pancar Kooperatifi'nde yapılan 68. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda yeni başkan belli oldu..

Kayseri Pancar Kooperatifinde Başkan belli oldu!

Kayseri Kadir Has Stadyumu'nda gerçekleştirilen ve eski başkan Vedat Ali Özışık ve Mevcut Başkan Hüseyin Akay'ın ilk kez karşı karşıya geldiği genel kurulda kazanan taraf belli oldu. Pandemi nedeniyle ertelenen ve yapılamayan genel kurulun 7 Temmuz günü gerçekleştirilen seçiminde oy kullanan 14 bin çiftçi sandık başına giderek oy kullandı.

Genel kurulda delegelere yönelik yaptığı konuşmasında “Geçmişini unutanın, geleceğinden olmaz. Geçmişteki sorunlar ve travmaları unutmayın. Bununla birlikte daha da iyi bir şekilde yetiştirilmek için; birlik, bütünlük içerisinde daha büyük gayretle işlerimizi yürütmek ve başarmak zorundayız. Biz bugüne kadar çiftçimiz arasında bir ayırım yapmadan hakkaniyetli bir yönetim sergiledik inşallah bundan sonrada böyle olacak. Şeker Sektörü genel bir sorun yaşıyor. Ancak biz farklılığımızı ortaya koyarak Kooperatif ve fabrikanın gücü ile bu sorunlardan aziz çiftçilerimizin olumsuz etkileri için her türlü tedbiri alıyoruz. Bugün gelinen bilgiler Kayseri Pancar Kooperatifinin çiftçileri herkes tarafından gıpta ile izleniyor. İnşallah bu başarıyı ve güzelliği hep birlikte daha fazla geliştireceğiz. İçinde bulunduğumuz nimetin farkında olarak, bu nimete şükrederek elimizdekini korumalıyız. Sizlerin hep birlikte bu anlayışa sahip olduğunuzu biliyorum. Emaneti ehli ellere teslim etmek herkesin görevidir. Bu konuda gereken dikkati göstereceğimize inanıyorum. Bizler bugüne kadar emanetinize sahip çıktığımız için; Kooperatif ve fabrikadan haksız beklentisi olanlar, Kayseri Şekeri yok etmek isteyen işbirlikçileri ve kötü niyetliler bizlere yönetimimize ve kuruluşlarımıza hayasızca saldırmakta, iftira, yalan- dolan ile algı oluşturmaya çalışmaktadırlar. Bu saldırılara bugüne kadar pabuç bırakmadık. Siz Aziz Çiftçilerimizin malı bu kuruluşları korumak için yılmadan, korkmadan başarımızı artırarak işimizi geliştirerek ve yükselterek mücadele verdik. Siz şayet değer bulup bize emanetinizi yeniden verirseniz; yine aynı anlayışla çiftçinin ekmek mücadelesinde sizinle birlikte olmaya ve bu mücadeleyi sürdürmeye azimliyiz” diyen başkan Akay, çiftçilerin güvenini bir kez daha kazandı.

Kayseri Pancar Kooperatifi'nin 68'inci olağan genel kurulu sonrası mevcut Başkan Hüseyin Akay, rakibi Erkan Öztürk'e yaklaşık 4 bin oy fark attı. Kadir Has Stadyumunda yapılan genel kurulda gerçekleştirilen oy sayımının ardından mevcut başkan Akay 9083 oy alırken, eski başkan Vedat Ali Özışık'ın da desteklediği Erkan Öztürk grubu ise 5029 oy aldı.