GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-06-2021 17:43   Güncelleme : 30-06-2021 17:43

''Kayseri Türkiye'nin Vatikanı''

Gazeteci-Yazar Çetin AĞAŞE önceki gün yapımcılığını ve moderatörlüğünü Gazeteci Mahmut TURSUN'un yaptığı Gündem Özel programında '' Sedat Pekeri'in şu anki yaptığı açıkça Vatan hainliğidir, hatta ikinci darbe girişimidir' dedi.

''Kayseri Türkiye'nin Vatikanı''

Agaşe, Mahmut Tursun'un '' Televizyon dizileri gibi ortaya çıkan Sedat Peker videoları yayınlanmaya başladı ve her videoda bam başka iddialar giriyor, bakanların isimleri zikrediliyor, uyuşturucu ticareti işin içine giriyor ve genel manada baktığımızda da Kayseri'de özellikle hiç kimseden ses çıkmıyor, gazeteciler bahsetmiyor ne bu alana giren var bu konu hiç yokmuş gibi davranılıyor, Türkiye genelinde de sizin gibi belli başlı isimler dışında, siyasetçiler dışında kimse yorum yapmıyor, siz yıllardır derin devlet kitapları yazan bir gazeteci olarak Sedat Peker videolarını nasıl yorumluyorsunuz?'' sorusuna Agaşe; '' Pekerle birlikte bu yaşanan durum yeni yaşaşan bir şey değil, ilk yaşanan bir şeyde değil, Problemlerden bir tanesi bu zaten, bu ilk defa olmuyor geçmişe gittiğimizde bir Tuncay Güney vakası yaşadık. Tuncay Güney'in söyledikleriyle Türkiye'de çok kıymetli paşalar, bir çok bürokrat ve rütbeli asker zor süreçler yaşadı, Ergenekon patlaması yaşadı. Kim yaşattı? Bir tane adamın bir kaç kişiye sinirlenme ve bencilliği  yaşattı.

 Bu adam tek başına mı yaptı bunu? Tabi ki hayır Uluslararası Türk düşmanı güçlerin desteğiyle yaptı. 

Tuncay Güney vakasını Peker'e bağlamak için örnek verdim. Ben o dönem Tuncay'la da diyaloglarının perde arkasına oldukça şait olduğum için biliyorum. O dönem benimde adımı ekranlarda soyleyip hedef haline getirmeye yeltenmişti. "gidin Çetin agaşe'ye sorun" dedi. Sanki ben devletin kara kutusuyum.

Benim ülkemde kaos üretiyor düşman güçler. Ülkemin büyümemesi gerekiyor, benim ülkemin güçlenmemesi gerekiyor, bunuda ülkemdeki taşeron ya da seçtikleri ve ülkesine kızan birileriyle yapıyorlar

Türkiye Cumhuriyetinde oturmuş Adalet sisteminin kavgasını veriyorsan, ve bugün ülkemde yıllardır muhalefet çıkıp işte şimdiki yönetim adaletin önüne geçiyor gibi laflar ediyorsan, adaleti savunuyorsun, Peker gibi insanların adaletsiz durumlarına, ülkem otoritesine zarar verenlere tepki vermelisin en yüksek volümde...

Peker'in söylediği şeyler doğru olabilir, ya da atıyorum sayın Süleyman Soylu nun bir yanlışını bulduysan ulkenin adaleti cezasını verir. Ama sistem böyle işlemiyor. Bizim kırmızı çizgilerimiz var, bizim düşmanlarımız çok büyük, bizim iyi olmamızı istemeyen ve içerde sürekli kaos üretme telaşın da olan bir İngilteresi var bir Amerika'sı var, bir İsrail'i var. belamız çok bizim.

O zaman ekrana çıkıp ben Türk milliyetçisiyim diyorsan ben ülkücü kültürden yetiştim diyorsan, vatan severim diyorsan bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...
.
Bir vatansever bunu yapmaz çünkü her ne kadar söylediklerin doğruysa da sen bir vatansever olarak ülkeni bu duruma düşürme hakkın olamaz. Ülkenin geçirdiği süreci, yani bir tarafta Güneydoğu'da terörle mücadelede bir devrim yaşanırken, TSK kendi içinde devrim yaşarken, sen yönetimi zora sokma hakkına sahip değilsin. Ülkenin Cumhurbaşkanına ulu orta ağabey diyemezsin...

Sedat Peker'in bu yaptığı ciddi Vatan Hainliği, dahasını söylüyorum ikinci darbe girişimine alet oldğunun farkında değil'' dedi.

Çetin Agaşe  '' Sayın Agaşe yazdığınız köşe yazılarında Kayseri'den bahsederken Kayserinin çok kritik bir bölge olduğunu yazdınız, Kayseri neden çok kritik bir bölge? '' sorusuna ise şöyle cevap verdi.

'' Ben yazılarımın bir tanesinde aynen şunu söyledim Kayseri Türkiye'nin Vatikanı Türkiye'nin içinde bağımsız başka bir yapı var, bugün bak Kayseri'ye görünüşte mütevazi, etliye sütlüye dokunmayan bir Kayseri, Türkiye'ye yansıtılan fotograf bu mütevazi bir şehiriz, aman etliye sütlüye karışmayalım, aman Kayseri hakkında birşey çıkmasın, bugün bir bakıyorsunuz Fettullah dediğimiz Türkiye'ye kan kusturan yapılanmanın karakutusu buradan çıkıkıyor. Hani mütevazisiniz, Neydi İstibaldi, neydi Bellonaydı, yani Boydaklar. Hiç biriniz mi görmediniz? hiç biriniz mi duymadınız? Herkes ayaktamı uyudu? Bu amcaların bu büyümesini , bu yapılanmasını kimse fark etmedi mi? Kayseri böyle bir Kayseri. 

Kayseri bu anlamda çok stratejik bir yer, Doğu kapısını batıya birleştiren boğaz köprüsü Kayseri, kilit nokta Doğudan gelen kapının açıldığı yer, Malatya'ya gitmek için burdan geçmen gerekiyor, Doğuya geçmek için burdan geçmen gerekiyor, bu hattan geçmen gerekiyor, neydi o hat? Kaçakçılık trafiğinin sınır ötesinden içeriye açılan kapısı Güneydoğu, oradan içeriye giren hangi hattan geçiyor? Köprü neresi? burası. o yüzden Kayseri çok kilit bir yer. Gizli Başkenttir Kayseri, buraya böyle bakmak lazım sonuçta benimde memleketim'' dedi.