SİYASET
Giriş Tarihi : 21-12-2021 17:50   Güncelleme : 21-12-2021 23:10

Kayseri'de CHP Rüzgarını Ümit Kartal Yazdı

Kayseri'de yetişerek İzmir'e giden İZ TV Genel Yayın Yönetmeni Ümit Kartal, Kayseri'de 3 gün kampa giren CHP'nin gelmekte olan başarısını kaleme aldı.

Kayseri'de CHP Rüzgarını Ümit Kartal Yazdı

Geçtiğimiz hafta Kayseri çıkartması yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'li belediye başkanlarıyla ilgili uzun bir dönem Kayseri'de gaztecilik yapan ve ardından İzmir'de İZGAZETE ve İZTV'yi kuran Ümit Kartal, ilginç bir köşe yazısı kaleme aldı. İzmir'den, Kayseri ile ilgili görüşlerine yer veren Kartal, ''İki kere iki kaç eder?'' başlıklı yazısıyla Cumhuriyet Hak Partisi belediye başkanlarına Kayseri'nin yoğun ilgilisini anlattı.

10 YIL KAYSERİ'DE YAŞADIM:
''10 yıl Kayseri’de, ‘sendikal ve politik mücadele’nin içinde yaşadım. Az çok tanırım bu şehri.İslamcıların kalesi haline geldi. Ancak esas olarak ticaretin kalesidir Kayseri. ‘2 kere 2 kaç eder?’ e, ‘Alırken mi satarken mi?’ cevabının verildiği iddia edilir orada; o derece haşır neşirdir parayla…'' diyerek kaleme aldığı köşe yazısında CHP'nin belki de tarihinde ilk kez bu derece görkemli ve başarılı karşılandığına dikkat çeken İZGAZETE Genel Yayın Yönetmeni Ümit Kartal, Büyük Kayseri Gazetesi ve Kayseri Tempo Gazetesi'nde çalıştığı dönemde şehrin nabzını tutma fırsatı yakalamasının avantajını kullandığına dikkat çekti.

KARTAL SORDU: 2 KERE 2 KAÇ EDER:
Cumhuriyet Halk Partisi'nin Kayseri'de gördüğü yoğun ilgiyi anlatan Ümit Kartal, Kayseri ile ilgili ilginç ifadeler kullandı. ''Meşhur ‘Yobazsak yobazık gardaşım, o bayrak inecek’ çıkışı Kayseri’dendir.'' sözleriyle şehrin yapısıyla ilgili yorum yapan İZGAZETE Genel Yayın Yönetmeni Kartal, ''Çok uzatmadan söyleyeyim; her inanç ve siyasi görüşten, özellikle de orta ve alt sınıf vatandaşın cebini yakan ekonomik kriz, bu derece ağır şekilde kendisini hissettirmeseydi; ‘CeHaPeliler’ böylesine hoş karşılanmazdı Kayseri’de…'' ifadelerine de yer verdi. ''‘İki kere iki kaç eder’ sorusuna artık ‘Dolarla mı avroyla mı?’ şeklinde cevap vermek durumunda kalan İç Anadolu seçmeni, formülü de Cumhur İttifakı’nın ‘bilge’ ortağı Devlet Bahçeli’den yıllar önce almıştır: “Al paketi, vur tokadı”'' cümlelerini kullanan Kartal'ın yazısının tamamını okumak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

ÜMİT KARTAL'IN YAZISI İÇİN TIKLAYINIZ