GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-03-2021 11:18   Güncelleme : 03-03-2021 11:18

Kayseri'de Feci Kaza : Tramvaylar Çarpıştı

Kayseri'de iki tramvayın çarpışması büyük bir felakete davetiye çıkarttı.. 

Kayseri'de Feci Kaza : Tramvaylar Çarpıştı

TRKayseri - Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne ait Kayseri Ulaşım AŞ'nin bünyesinde bulunan Tramvaylar 2 Mart gecesi nedeni bilinmeyen bir sebepten ötürü feci bir kazaya neden oldu. Aynı ray üzerinde hareket eden tramvayların korkutan kazası görenlerde şaşkınlık yarattı..

Edinilen bilgiye göre, İldem Mahallesi'nde bulunan son durak mevkiine doğru hareket eden bir tramvayın Gesi Caddesi üzerinde önünde bulunan bir başka tranvaya çarpması nedeniyle 2 kişi yaralandı. Aynı ray üzerinde ve aynı güzergahta hareket ederen İldem istikametinde bulunan son durak alanına giden 3854-B numaralı tramvay, önünde bulunan 2846-A numaralı tramvaya çarptı. Meydana gelen kazada bir tramvayın vatmanı ve bir yolcu yaralandı. Olayın saat 21:00'den sonra yaşanmış oamsı bir faciayı tesadüfen önlerken, polis ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri olayla iligli inceleme başlattı.
Kıl payı kurtulunan feci kazada yaralananların sağlık ekiplerince müdahalesinin ardından hastaneye kaldırılırdığı bilgisine ulaşıldı. Kazanın sadece maddi hasarınn bile 100 binlerce lira tutabileceği bilgisine ulaşılırken kazanın yolcu taşıma saatinde olmamış olması ise büyük bir faciadan dönülmesine neden oldu.

Büyükşehir Belediyesi ekiplerince kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.