SPOR
Giriş Tarihi : 16-12-2020 18:56   Güncelleme : 16-12-2020 19:43

Kayserispor’da Hasan Hüseyin Acar'a Ağır Fatura

Süper Lig'de sıkıntılı dönemi bir türlü atlatamayan Kayserispor'da Hasan Hüseyin Acar'ın Milletvekili Baki Ersoy ile tartışmasının bedeli ağır oldu.

Kayserispor’da Hasan Hüseyin Acar'a Ağır Fatura

Ligde 4 haftadır peş peşe beraberlikler serisine kapılan Kayserispor'da flaş bir ayrılık yaşandı. Ligin 13.haftasında deplasmanda Antalyaspor’a konuk olacak olan Kayserispor’da eski kaptan Hasan Hüseyin Acar'ın, MHP Milletvekili Baki Ersoy ile tartışması eski kaptanın biletini kesti.

İpleri koparan olay
Sarı-kırmızılı takıma büyük umutlar beslenerek transfer edilen ancak hayal kırıklığından öteye gitmeyen katkısıyla tepki çeken isimlerin başında yer alan Hasan Hüseyin Acar ile iplerin kopma nedeni MHP Milletvekili Baki Ersoy'a yaklaşımı oldu. Kayserispor sevdalısı olan MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'un Trabzonspor karşılaşmasında oyundaki performansına "Oyuna yeni girdim. koşy biraz, mücadele et" şeklinde tepki göstermesi üzerine ''çok biliyorsan gel sen oyna' diyen Hasan Hüseyin Acar, Antalyaspor maçı öncesi doğum gününü yaşadığı günde ağır fatura ödedi. Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, eski kaptan Hasan Hüseyin ile görüşerek sözleşmenin karşılıklı feshedilmesine karar verdi.

Başkan affetmedi
Hem tribünle münakaşaya girmesi, hem bunu bir milletvekiline yapıyor olması nedeniyle iplerin koptuğu Hasan Hüseyin Acar'ın performansının da hayal kırıklığından öteye gitmemesi gelinen noktayı hazırladı. Önce takım kaptanlığı elinden alınan, sonrasında yedek bırakılan ve son maçta da tribünde maçı izleyenler arasında bulunan Hasan Hüseyin Acar, bu karşılaşma sırasında MHP Kayseri milletvekili Baki Ersoy’a sözlü sataşmada bulunması ve ardından da yaptığını savunması Başkan Gözbaşı için affedilemez bir hale geldi.  Gözbaşı, Hasan Hüseyin Acar ile bu konuda yaptığı görüşmeden istediği sonucu alamayınca oyuncunun biletini kesti.

Feshedilecek
Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, Eskişehirli futbolcu Hasan Hüseyin Acar ile görüştükten sonra sözleşmenin karşılıklı feshedilmesine karar kıldı. Hasan Hüseyin Acar'ın alacaklarına karşılık bonservisi ücretsiz verilecek. Antalyaspor kafilesine de dahil edilmeyecek olan Hasan Hüseyin Acar için Kayserispor defteri kapanmış oldu.