SPOR
Giriş Tarihi : 03-12-2021 03:24   Güncelleme : 03-12-2021 03:24

Kayserispor'da isim mi değişiyor?

Yukatel Kayserispor Kulüp Yönetimi, tarihi bir karara imza atmak üzere. Başkan Gözbaşı ve 2. Başkan Çamlı'dan isim değişikliği için yeşil ışık yaktı.

Kayserispor'da isim mi değişiyor?

Kayseri’nin dijital yüzü EtvKayseri ekranlarında yayınlanan sportif programında gazeteciler Yüksel Yıkılmaz ile Ferhat Yağmur’un gündeme getirdiği konu sarı kırmızılı taraftarlar tarafından da benimsendi. Kayserispor Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı ve 2. Başkan Çamlı'nın da yeşil ışık yaktığı isim değişikliği için ilk adımlar yapılan görüşmeyle atılmış oldu.

YENİ İSMİ TARAFTAR BELİRLEYECEK:
Süper ligde mücadele veren Yukatel Kayserispor’un merhum başkanı Recep mamurun isminin verildiği Kadir Has tesislerinin isminin değişmesi gündeme geldi.  Kayserispor yönetimi, kulübe kimlik kazandırmak adına bu hamleyi yapacak mı merak konusu. Programda, Kayserispor yönetimine verdiği sözleri yerine getirmeyen merhum başkanın isminin yeterince tesislerin girişinde kaldığını artık o ismin kaldırılması gerektiğini söylendi. Tesislere verilecek ismin kamuoyu tarafından belirlenmesi de dile getirildi.

MAMUR SİLİNİYOR:
Merhum Başkan Recep Mamur, hayatta iken kulüp yönetimine 3 futbolcu transferi sözü vermiş ve buna istinaden kulüp tesislerine ismi asılmıştı. Ancak bu sözünü tutmamasından ötürü ve kendisine bağlı yayın organları tarafından kulübün kimliksiz olduğunun deklare edilmesi, bu fikrin ana kaynağı oldu. Geçtiğimiz dönem, Recep Mamur ismini oluşturan tabela harflerini basın sözcüsü Mustafa Tokgöz indirterek önemli bir hamle yapmıştı. Ancak sonrasında yeniden asılmıştı